Reklama

Reklama

ŁUKÓW Strajk pielęgniarek. Znamy termin i postulaty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

ŁUKÓW Strajk pielęgniarek. Znamy termin i postulaty  - Zdjęcie główne

foto Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Jak poinformowała nas Bernarda Machniak strajk odbędzie się w godzinach 9:00 a 11:00

Reklama

W tym w tym czasie około 100 osób zbierze się na placu w przed szpitalem. Pełna obsada pielęgniarska zostanie jedynie na oddziałach intensywnej terapii, noworodkowym i położniczym.

 

Według słów szefowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Połóżnych regionu lubelskiego pielęgniarki poinformowały o proteście dyrektora szpitala Mariusza Furlepę, na którym to ciąży obowiązek zorganizowania opieki dla pacjentów. - Mogą zastąpić nas lekarze lub opiekunowie powiedziała nam Machniak

 Sporna siatka płac

Pielęgniarki nie zgadzają się z nową siatka płac zaproponowaną przez rząd, którą niedawno przyjął parlament, a która procedowana jest w senacie.  Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kadr - Jeden z priorytetów planu dla zdrowia wchodzącego w skład Polskiego Ładu staje się faktem. Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu zyskał akceptację całej Rady Ministrów i z klauzulą trybu pilnego trafi teraz do Parlamentu – mówi chwilę po obradach Rady Ministrów dr Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Projekt przewiduje, że w ciągu 6 miesięcy 2021 r. na podniesienie najniższych wynagrodzeń w ochronie zdrowia przeznaczonych zostanie blisko 4 mld zł.

Według pielęgniarek ustawa zrównuje zarobki pielęgniarki z rejestratorami medycznymi i pomocami medycznymi.  Pod koniec maja sejmowa komisja zdrowia zdecydowała odrzucić wszystkie zgłoszone poprawki do ustawy. - Jesteśmy rozczarowane. (...) Chcemy pokazać pacjentom, że jest źle. Nie wyobrażam sobie oddziału, na którym mamy lekarzy, inny personel, a nie ma pielęgniarek - tłumaczyła po obradach Krystyna Ptok z OZZPiP w rozmowie z RMF FM.

Manifestacja w Lublinie 

Protest odbędzie się również w szpitalu powiatowym w Parczewie. Tam siostry odejdą od łóżek pacjentów w godzinach 10 – 12. Po południu planowana jest manifestacja w Lublinie, w której wziąć mają udział siostry z placówek m.in. w Lubartowie i Puławach. Pielęgniarki planują też złożenie petycji ze swoimi postulatami marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu i wojewodzie Lechowi Sprawce. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy