Reklama

Reklama

ŁUKÓW. Radni PiS chcą dotować prywatne żłobki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

ŁUKÓW. Radni PiS chcą dotować prywatne żłobki  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Ile miasto miałoby dołożyć?

Reklama

- Radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość Rady Miasta Łuków wystąpili do Przewodniczącego Rady Miasta z wnioskiem o podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki na terenie Miasta Łuków, innych niż jednostki samorządu terytorialnego i udzielenie dotacji w wysokości 200 zł miesięcznie na każde dziecko objęte opieką, zamieszkujące na terenie miasta Łuków - informuje nas radny Robert Dołęga. 
 
Radnu przypomina, że 4 kwietnia 2011 r. weszła w życie ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Zgodnie z art. 60 podmioty prowadzące żłobki i kluby dziecięce mogą otrzymywać na każde dziecko objęte opieką dotację celową z budżetu gminy.
 
 
- Nasze miasto prowadzi  żłobek. Placówka może przyjąć 48 dzieci, co jest niewystarczające dla tak dużego miasta. Aktualnie w naszym mieście funkcjonują cztery żłobki niepubliczne, do których uczęszcza ok. 100 dzieci. Rodzice chcący wrócić do pracy muszą liczyć się z wysokimi kosztami posłania swoich dzieci do takiej placówki - wyjaśnia Dołęga. 
 
Radni PiS proponują, aby  miasto dotowało prywatne żłobki kwotą 200 zł miesięcznie na każde dziecko zamieszkałe w Łukowie.
 
- Możliwość uzyskania dofinansowania obniży koszty ponoszone przez rodziców, których dzieci uczęszczają do niepublicznych żłobków zlokalizowanych na terenie naszego miasta - argumentują autorzy uchwały. 
 
Projekt uchwały:
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy