Reklama

Reklama

ŁUKÓW Powstanie parking na placu dawnej kotłowni przy ul.11 listopada. Na kilkadziesiąt miejsc

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Radny Łukasz Bober zaproponował, aby wykorzystać teren przy dawnej kotłowni Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej od strony ul. 11 listopada na utworzenie parkingu. Burmistrz mówi, że sprawa będzie załatwiona pozytywnie.

Reklama

Radny Bober złożył w tej sprawie zapytanie do burmistrza Piotra Płudowskiego.

- Reagując na postulaty mieszkańców osiedla Bronisława Chącińskiego, proszę o udzielenie informacji na temat możliwości wykonania ogólnodostępnego parkingu na części gruntu należącego do PEC    wzdłuż drogi wiodącej od ul. 11 Listopada do bloku nr 1 na os. Chącińskiego oraz do lokali usługowych w budynku Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej -  proponuje radny.

 

Udrożnienie ulicy

Bober wyjaśnia, że teraz na tym terenie stoi wygaszona kotłownia PEC-u, oddalona o około 15 metrów (dane na podstawie Geoportalu) od istniejącego ogrodzenia, którego ewentualne przesunięcie o kilka metrów, pozwoliłoby zaadaptować grunt na inne cele, w tym na wykonanie miejsc parkingowych.

 - Inwestycja udrożniłaby ulicę, często zastawioną przez pojazdy, co może uniemożliwić dotarcie m.in. służb ratunkowych w sytuacjach kryzysowych – tłumaczy radny.

 Okazuje się, że sprawa została pozytywnie załatwiona.

- Potrzebujemy kilku tygodni, żeby tak przygotować to miejsce, aby nikomu nie zagrażało  niebezpieczeństwo i można było na nowo powstałym parkingu zostawić samochód w cywilizowanych warunkach. Po tych przygotowaniach udostępniony parking mieszkańcom – mówi burmistrz Piotr Płudowski.

 Obecnie teren przyszłego parkingu jest otoczony wysokim murem. Mur zostanie rozebrany. Budynek ciepłowni z podajnikiem będzie odgrodzony od parkingu. Plac, który dawniej służył na magazynowanie miału i węgla będzie teraz placem parkingowym. Jest to plac utwardzony i to utwardzenie pozwala na urządzenie tam parkingu. Będzie to ogólnie dostępny otwarty parking. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddane kilkadziesiąt nowych bezpłatnych miejsc parkingowych. W tym miejscu będzie więcej zieleni, pojawią się nowe drzewa.

  - Powstanie parkingu trochę rozładuje problemy z parkowaniem w tych okolicach i dla mieszkańców osiedli, i dla osób przyjeżdżających do pobliskiego przedszkola i szkół - mówi burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy