Reklama

Reklama

ŁUKÓW Miasto chce zbudować nowy żłobek. Za kościołem pw. Brata Alberta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Łuków

ŁUKÓW Miasto chce zbudować nowy żłobek. Za kościołem pw. Brata Alberta - Zdjęcie główne

foto UM Łuków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Władze miasta chcą wybudować nowy żłobek dla najmłodszych mieszkańców Łukowa. W tym celu złożony został wniosek o dofinansowanie na budowę oraz późniejsze funkcjonowanie tego typu placówki. Nowy żłobek miałby powstać w pobliżu ulicy Wereszczakówny i nowego osiedla bloków wielorodzinnych.

Reklama

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski wyraża nadzieję, iż wniosek złożony w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” na lata 2022-2029 zostanie pozytywnie rozpatrzony przez Wojewodę Lubelskiego oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej i że za kilka lat nasze miasto zyska kolejny samorządowy żłobek.

Wniosek o dofinansowanie przygotowany przez pracowników Urzędu Miasta w Łukowie zakłada udzielenie wsparcia finansowego o łącznej kwocie ponad 3,5 mln zł, z czego 2,1 mln zł trafiłoby na budowę placówki, a 1,4 mln zł na jej późniejsze funkcjonowanie przez trzy lata.  

W przypadku otrzymania dofinansowania placówka miałaby funkcjonować od połowy 2026 roku, a opiekę znalazłoby w niej 48 maluchów.

Miejscem, w którym miałby zostać wybudowany drugi samorządowy żłobek, jest działka zlokalizowana w sąsiedztwie ulicy Wileńskiej i budynku kościoła pw. Św. Brata Alberta. Proponowane miejsce nie jest przypadkowe, gdyż znajduje się w rozwijającej się części Łukowa, w pobliżu nowego osiedla mieszkaniowego a także istniejących osiedli Nowy Łuków i Sienkiewicza.

Lokalizacja ta była również przedmiotem dyskusji z pracownikami Urzędu Miasta Łuków oraz Radą Miasta.  

O tym, czy Miasto Łuków uzyska dofinansowanie na budowę i utrzymanie nowego samorządowego żłobka, będzie wiadomo wiosną bieżącego roku. Niezależnie od powyższego, w dalszym ciągu duża uwaga będzie poświęcana istniejącym już placówkom, takim jak m.in. Żłobek Miejski nr 1 (również powstały dzięki dofinansowaniu z programu „MALUCH+”). Ponadto w dalszym ciągu na wsparcie będą mogli liczyć rodzice posyłający swoje dzieci do placówek prywatnych, otrzymujący dodatek finansowy na ten cel.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy