Reklama

Reklama

„Łuków jaki jest” (zdjęcia)Wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Bednaruka.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Dzisiaj w Muzeum Regionalne w Łukowie o godz. 16.30 odbył się wernisaż wystawy fotograficznej wieloletniego pracownika placówki Andrzeja Bednaruka pt. „Łuków jaki jest”.  

Reklama

Andrzej Bednaruk – od 1986 r. pracownik Muzeum Regionalnego w Łukowie. Od początku swojej pracy zajmuje się dokumentowaniem fotograficznym obiektów architektury ludowej regionu łukowskiego. Zgromadził bogate zbiory fotograficzne miejsc pamięci na terenie Ziemi Łukowskiej. Dokumentuje również wydarzenia z życia muzeum. Jego prace fotograficzne jak również wykonane reprodukcje starych zdjęć i pocztówek są wykorzystane do aranżacji wystaw stałych i czasowych. Wykonane przez p. Andrzeja zdjęcia znajdują się w wielu przewodnikach, wydawnictwach, mapach, kalendarzach i pocztówkach związanych z historią naszego regionu jak również w publikacjach o zasięgu ogólnopolskim. Współorganizator wielu konkursów fotograficznych i plastycznych w tym cyklicznego międzynarodowego konkursu pt. ,,Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa”. Aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Twórców Ludowych oddział w Łukowie. Dokumentuje działalność twórczą artystów i twórców ludowych naszego regionu. Zaangażowany w przygotowania wielu wystaw stałych, czasowych oraz plenerowych, jak również stoisk promujących Muzeum Regionalne. Jest współautorem artykułu ,,Kultura ludowa w zbiorach fotograficznych Muzeum Regionalnego w Łukowie”. W 2021 r. otrzymał Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy