Reklama

Reklama

ŁUKÓW. Bezpłatne warsztaty z programowania „Koduj z Gigantami” w Łukowie (ZAPROSZENIE)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

ŁUKÓW. Bezpłatne warsztaty z programowania „Koduj z Gigantami” w Łukowie (ZAPROSZENIE) - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Wystartowały zapisy na 9. Edycję „Koduj z Gigantami”. W dniach 18-19 września w Łukowie odbędą się bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji Koduj z Gigantami pt. „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”.

Reklama

Lokalnie, to wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez burmistrza c Piotra Płudowskiego oraz starostę Dariusza Szustka. 

„Koduj z Gigantami” - to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od 7. do 19. roku życia, a ich tematyka oraz program dopasowany jest do danej grupy wiekowej. Wymogiem dla najmłodszych jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. 

Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie mógł spróbować swoich sił w programowaniu, stworzyć własną grę, aplikację mobilną a także zapoznać się z podstawami jednego z popularnych języków programowania i zaprogramować aplikację na komputer.  

Głównym celem akcji jest promowanie idei nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie ich świadomości w zakresie nowych technologii, inspirowanie do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację. 

Warsztaty przygotowano dla trzech grup wiekowych:

7-9 lat: Scratch, Minecraft

10-12 lat: Scratch, App Inventor, Roblox

13-19 lat: C#, Visual Studio, Python

Długość trwania każdych zajęć to 1,5h. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona.

Rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna na stronie www.kodujzgigantami.pl

Zajęcia odbywać się będą w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Księdza Brzóski 17 w Łukowie.

Patronat ogólnopolski objęli m.in.: Ministerstwo Cyfryzacji, ORE, NASK. 

Lokalny patronat medialny objęli: Telewizja Master TV Łuków, Lukow24.pl, Tygodnik Wspólnota Łukowska oraz Awi Druk. 

Organizatorzy w ramach wydarzenia przygotowali także akcje konkursowe, m.in. konkurs programistyczny w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody (gamingowe: fotele, klawiatury, słuchawki, vouchery na kursy semestralne Gigantów Programowania), a także laptopy dla szkół oraz tablety dla nauczycieli. Szczegóły na www.kodujzgigantami.pl

 

Na warsztaty zaprasza Szkoła Giganci Programowania – placówka w Łukowie. 

Kontakt: tel.: 695 013 794, e-mail: [email protected]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy