Reklama

Reklama

ŁUKÓW. Będzie przejście przy Vendo. Kiedy i za ile?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

ŁUKÓW. Będzie przejście przy Vendo. Kiedy i za ile? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Starosta Dariusz Szustek podpisał umowę na dofinansowanie budowy przejścia dla pieszych w Al. Ryszarda Kaczorowskiego.

Reklama

Szacunkowa wartość zadania to 177 tys. zł. Kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 141 600 zł. Wkład powiatu łukowskiego: 35 400 zł.

Przjście będzie miało 6 m szerokości i 18 m długości z wyspą - azylem o długości 4 m i szerokości 6 m. Przejście będzie wyposażone w strefy oczekiwania i rampy krawężnikowe. Projektowane przejście zostanie wyposażone w dedykowaną sygnalizację świetlną wzbudzaną przez pieszych za pomocą przycisków specjalnych z funkcjami dla osób niepełnosprawnych – niewidomych lub niedowidzących i niedosłyszących (przyciski z efektem dźwiękowym oraz symbolami z informacją dotykową bierną – wypukłe symbole wyczuwalne dotykiem odwzorowujące przekraczaną jezdnię i rodzaje strumieni ruchu).

Dla poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z przejścia zostanie wykonany system fakturowanego prowadzenia osób z dysfunkcją wzroku, poprzez wprowadzenie po obu stronach przejścia pasów prowadzących, pola uwagi i przykrawężnikowego pasa ostrzegawczego na całej szerokości przejścia i w pasie dzielącym. Istniejące oświetlenie ciągów pieszych lampami usytuowanymi na słupach po obu stronach jezdni zostanie uzupełnione o dodatkowe oświetlenie przejścia w porze nocnej – obustronne typu LED zawieszone nad jezdnią, sterowane zegarem astronomicznym.

ZOBACZ NASZ ARCHIWALNY MATERIAŁ WIDEO

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy