Reklama

Reklama

Bogacze z powiatu łukowskiego. Zarobili milion i więcej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: IAS w Lublinie

Bogacze z powiatu łukowskiego. Zarobili milion i więcej - Zdjęcie główne

Lubelszczyzna ma nowych milionerów. Najwięcej bogaczy rozlicza się w Lublinie | foto IAS w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie W województwie lubelskim przybyło 165 nowych milionerów. Wielu milionerów mieszka w Łukowie.

Reklama

Ponad 160 nowych milionerów

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie poinformowała, że w ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. Uzasadnieniem na powiększenie się grona milionerów jest fakt, że w zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób.

- Dochody powyżej 1 miliona złotych za 2021 rok wykazano w 1355 zeznaniach (za rok 2020 - 1190, natomiast za rok 2019 - 941). Zdecydowaną większość stanowią przedsiębiorcy. W tej grupie aż 1229 podatników prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną 19% podatkiem liniowym, składając PIT-36L. 22 milionerów rozliczyło się w zeznaniu PIT-36. 59 milionerów złożyło popularny PIT-37. Tyle udało się zarobić pracownikom etatowym lub zleceniobiorcom. 35 osób złożyło PIT-38, 6 osób – PIT-39, natomiast 4 osoby PIT-36LS - przekazała Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Z informacji przekazanych przez IAS wynika, że najwięcej milionerów obsługują urzędy skarbowe z Lublina. W Pierwszym Urzędzie Skarbowym rozlicza się 305 osób, w Drugim Urzędzie Skarbowym (dla mieszkańców powiatu lubelskiego) - 174 osoby, w Trzecim Urzędzie Skarbowym - 122 osoby. Wiadomo również, gdzie mieszka dość duża liczba bogaczy. W Białej Podlaskiej mieszka 96 takich osób i po 95 osób w Zamościu oraz Łukowie. Znacznie mniej milionerów jest w innych miastach regionu, w: Łęcznej - 17, Parczewie - 18, Radzyniu Podlaskim - 19. Z kolei najmniej takich osób, czyli po 11 rozlicza się w Urzędzie Skarbowym we Włodawie i Urzędzie Skarbowym w Hrubieszowie. 

- Na tle milionerów, wyróżnia się przedsiębiorca, który wykazał dochód w zeznaniu PIT-38 (przychody kapitałowe) w wysokości ponad 82 mln zł. Zeznanie zostało złożone w Drugim Urzędzie Skarbowym w Lublinie. Ta osoba musiała zapłacić 15,6 mln zł podatku. Milioner przekazał 1% swojego podatku, w niebagatelnej kwocie 156 tys. zł na rzecz organizacji pożytku publicznego - dodaje IAS.

Milionerzy w województwie lubelskim 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy