Reklama

Reklama

LUBELSKIE. Harcerze zorganizowali koncert orkiestry symfonicznej

Opublikowano: 23 lutego 2021 08:12
Autor: Emilia Dziechciarz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Harcerki i harcerze ZHP każdego dnia zmieniają świat na lepsze

Reklama

Ponad 60 milionów skautek i skautów na całym świecie, w tym harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego, 22 lutego obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. To data przypominająca młodym ludziom, że są częścią wielkiej, międzynarodowej wspólnoty ludzi, którzy każdego dnia zmieniają świat na lepsze. W tym roku z okazji DMB, a także by podziękować harcerkom i harcerzom za służbę podczas pandemii koronawirusa, odbędzie się koncert orkiestry symfonicznej, którzy przygotowali wolontariusze ZHP.

 

Dzień Myśli Braterskiej przypada 22 lutego, w rocznicę urodzin Roberta i Olave Baden-Powellów – założycieli skautingu. Ten wyjątkowy dzień obchodzą skautki i skauci na całym świecie, niezależnie od miejsca zamieszkania, koloru skóry, wyznania czy wieku. To święto jedności, przyjaźni i braterstwa. Przypomina, że mimo różnic, wszystkich łączą te same wartości, chęć rozwoju, pomaganie drugiemu człowiekowi i wpływanie na otaczającą rzeczywistość.

 

Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważne jest bycie otwartym na drugiego człowieka, jak potrzebna jest pomoc i troska o lokalną społeczność. Tak właśnie harcerki i harcerze ZHP rozumieją braterstwo, którym dzielą się z innymi, również w trakcie pandemii, robiąc zakupy seniorom, szyjąc maseczki, drukując przyłbice, czy oddając krew. Sprawczość i możliwość wpływania na otaczający nas świat ma dla harcerek i harcerzy ZHP pierwszorzędne znaczenie.

 

Aby podziękować wszystkim harcerzom i harcerkom ZHP, który włączyli się w akcje pomocowe w trakcie pandemii, Związek Harcerstwa Polskiego organizuje wyjątkowy koncert, w trakcie którego orkiestra symfoniczna wykona najbardziej znane harcerskie i turystyczne piosenki w zupełnie nowych aranżacjach. To wyraz wdzięczności za niesioną pomoc i próba stworzenia wydarzenia, które przypomni harcerkom i harcerzom ZHP chwile spędzone podczas wspólnych ognisk i wieczornych śpiewanek.

 

Ze względu na obostrzenia, koncert odbędzie się bez udziału publiczności. Każda osoba będzie mogła obejrzeć jego transmisję na stronach Związku Harcerstwa Polskiego na Facebooku i YouTubie. Wydarzenie jest organizowane dla wolontariuszy i przez wolontariuszy ZHP. Koncert odbędzie się 27 lutego o godzinie 18:00.

 

Na terenie województwa lubelskiego z okazji Dnia Myśli Braterskiej będą organizowane rajdy, ogniska, spotkania. Będą odbywały się one z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

 

Związek Harcerstwa Polskiego to największa w Polsce młodzieżowa organizacja, która zrzesza prawie 90 tysięcy członków. Od ponad stu lat ZHP wspiera rozwój dzieci i młodzieży, kształtuje proaktywną postawę oraz umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności, niezbędnych w dorosłym życiu. Dzięki codziennemu zaangażowaniu ponad 12 000 instruktorów-wolontariuszy, ZHP oferuje nie tylko wyjątkowe harcerskie wyjazdy, ale także różnorodne aktywności pozalekcyjne, które odbywają się przez cały rok. Kultywowanie wartości takich jak przyjaźń, przygoda, rozwój i obywatelskość sprawiają, że harcerstwo odpowiada zarówno na aktualne potrzeby młodych ludzi, jak i na wyzwania współczesnego świata. ZHP jest jednym z aktywnych członków-założycieli Światowej Organizacji Ruchu Skautowego WOSM, która skupia ponad 60 mln skautów na całym świecie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.