Reklama

Reklama

KRZYWDA/WOJCIESZKÓW Podosie i Świderki z promesami

Opublikowano:
Autor:

KRZYWDA/WOJCIESZKÓW Podosie i Świderki z promesami  - Zdjęcie główne

Monika Pytlik z OSP Świderki oraz Artur Pacek z OSP Podosie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie 8 czerwca na placu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia promes na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa lubelskiego.

Reklama

Wśród jednostek, które otrzymały dofinansowanie znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Podosiu, w imieniu której promesę odebrał druh prezes Artur Pacek. 

Warto nadmienić, iż w wyniku inicjatywy własnej druhowie strażacy pozyskali aż 100 tys. zł., by inicjatywa nowego wozu bojowego dla OSP Podosie była realna. Przy zaangażowaniu druhów strażaków Rada Gminy Krzywda podjęła decyzję o zwiększeniu dofinansowania zakupu nowego wozu strażackiego dla OSP Podosie do kwoty 300 tys. zł. Uzyskane wsparcie dotacji budżetowej ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Komendy Głównej PSP przyczyniło się do realizacji zamierzeń druhów strażaków w najlepszy możliwy sposób. 

Wóz dla Świderek będzie kosztował ok. 800 tys. zł. Jesteśmy przed przetargiem - mówi Monika Pytlik prezes druhów ze Świderek. W tych pieniądzach strażacy mogą kupić wozy dwóch marek: MAN lub Renault.  - 480 tys. zł  to dotacja, 300 tys. zł przeznacza gmina, za co serdecznie dziękujemy i 20 tys. zł to wkład jednostki - wylicza Pytlik. Jak mówi, żeby zebrać te środki strażacy przeznaczyli swoje uposażenie z ekwiwalentu i wszystkie darowizny, które wpływały na konto straży. Przed zakupem wozu w Świderkach szykuje się jeszcze remont. W remizie potrzebne są dwa stanowiska garażowe. Jedno dziś zajmuje średni wóz bojowy MAN, który używany jednostka dostała 3 lata temu. Drugie będzie dla nowego wozu.  Ostatnio udało się zebrać ponad 5 tys zł dzięki wsparciu mieszkańców.  - Środki zostaną przeznaczone na wkład własny do nowego samochodu oraz przystosowanie budynku remizy w celu zaadoptowania drugiego stanowiska garażowego oraz aneksu kuchennego, tak aby sala nadal mogła służyć mieszkańcom. - mówi Monika Pytlik.

 

  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy