Reklama

Reklama

Krzywda: Pomoc dla mieszkańców w znalezieniu pracy. Przeciwko wykluczeniu społecznemu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Krzywda: Pomoc dla mieszkańców w znalezieniu pracy. Przeciwko wykluczeniu społecznemu   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Kolejna grupa mieszkańców gminy Krzywda wykluczonych lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym może skorzystać z pomocy w znalezieniu pracy.

Reklama

Miejscowy ośrodek pomocy społecznej rozpoczyna realizację projektu, współfinansowanego z pieniędzy unijnych, który obejmuje m.in. bezpłatne doradztwo i kursy zawodowe, płatne staże oraz wsparcie finansowe. Szczegóły będą przekazane na spotkaniu informacyjno-rekrutacyjnym, które odbędzie w przyszłym tygodniu.

 - Podobnie jak w poprzednich tego typu projektach, chcemy pomóc osobom, które nie mają pracy, by odzyskali wiarę w siebie i uaktywnili się. Szukamy chętnych w wieku od 18 do 65 lat. Pierwsza grupa rozpocznie spotkania w maju, a potem będziemy ogłaszać kolejne nabory. W pierwszym mamy nadzieję znaleźć co najmniej 20 chętnych, a w całym projekcie, który potrwa do końca września przyszłego roku, weźmie udział 48 osób - mówi kierownik Gminnego ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie Tomasz Ciężki. W maju uczestnicy projektu rozpoczną spotkania z doradcami zawodowymi i psychologami. Na tej podstawie zapadną decyzje jakie kursy i szkolenia zostaną dla nich przygotowane. - W poprzednich latach były to m.in. kursy dla kucharzy, pracowników gospodarczych i pracowników biurowych oraz opiekunów osób starszych. Naszą ofertę postaramy się jak najlepiej dostosować do oczekiwań samych zainteresowanych - dodaje Tomasz Ciężki.

 

 Ponadto dla 20 najbardziej aktywnych osób są przewidziane płatne staże zawodowe, które potrwają pół roku. Wszyscy uczestnicy na czas projektu mogą liczyć również na zasiłki celowe i okresowe. Szczegółowe informacje w tej sprawie będzie można uzyskać na spotkaniu w poniedziałek 25 kwietnia o 12.00 w siedzibie GOPS przy ul. Łukowskiej 20 w Krzywdzie, a wcześniej także telefonicznie pod numerem: 25 755 12 89.

 

 Szacuje się, że realizacja wszystkich przedsięwzięć w ramach projektu "Niepokonani 4", może kosztować ponad 1 milion złotych, z czego około 880 tysięcy złotych to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 

 W poprzednich latach OPS w Krzywdzie zrealizował dwa podobne projekty, w których również brało udział po 48 osób.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy