Reklama

Reklama

Kręcili filmy profilaktyczne. Sukces ZS nr 2 w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS nr 2 w Łukowie

Kręcili filmy profilaktyczne. Sukces ZS nr 2 w Łukowie - Zdjęcie główne

Nagrodzeni uczniowie | foto ZS nr 2 w Łukowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie 10 stycznia w ŁOK odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na film profilaktyczny, którego organizatorami była Komenda Powiatowa Policji oraz Starostwo Powiatowe.

Reklama

Przedmiotem konkursu był krótkometrażowy film profilaktyczny trwający minimum 7-10 minut poświęcony profilaktyce podejmowania zachowań o charakterze przemocowym, agresywnym i krzywdzącym podejmowanych przez młodzież wobec innych młodych ludzi. Konkurs ukierunkowany był na uwypuklenie empatii, szacunku i otwarcia na drugiego człowieka, które warunkują pozytywne funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie.

Techniki wykorzystane przy produkcji i realizacji filmów wzbudziły ogromny podziw i zachwyt komisji konkursowej. Jurorzy nie mieli łatwego zadania. Finałowa prezentacja trzech najlepszych filmów odbyła się wczoraj w sali kinowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Licznie zgromadzeni widzowie mieli możliwość obejrzenia wyprodukowanych przez uczniów filmów, każdy z nich został nagrodzony gromkimi brawami. Autorzy prezentowanych filmów przedstawili zagadnienia i problemy, które nurtują ich rówieśników, pokazali sposoby rozwiązań sytuacji konfliktowych.

Wyniki konkursu

I miejsce – ZS nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

II miejsce – IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie

III miejsce – ZS nr 3 im. Wł. Reymonta w Łukowie

Uczniowie ZS nr 2 przygotowali film, który podpowiada, jak młodzież powinna reagować w sytuacjach, gdy jest świadkiem zachowań o charakterze: przemocowym, agresywnym i krzywdzącym. Ideą filmu było też wskazanie czym jest empatia, szacunek i otwarcie na drugiego człowieka w sytuacjach stresowych. 

W filmie udział wzięli: Jakub Chudzik (kl. III TE), Kacper Dybciak (kl. IV TE), Patryk Gajek (kl. I TEK), Wiktoria Grabowska (kl. IV TH), Agata Kaczoch, Julia Łukasiak (kl. IV TH), Julia Madejek (kl. II THK), Julia Pracz (kl. IV TH), Jakub Rosiak (kl. IV TE), Dawid Skwarek (kl. IV TE), Sebastian Sokołek (kl. IV TE), Mateusz Sosnowski (kl. 4 TE), Kacper Strzelec (kl. IV TE), Nela Wasyljew (kl. IV TK), Klaudia Wesołowska (kl. IV TH) oraz Ewa Włodarczyk (kl. II TEŻ). 

Międzyklasowy projekt koordynowały Izabela Opolska, Anita Olszewska oraz Agnieszka Cichosz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy