Reklama

Reklama

Korpus Wsparcia Seniorów w Łukowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Łuków

Korpus Wsparcia Seniorów w Łukowie - Zdjęcie główne

MOPS zachęca do kontaktu | foto Miasto Łuków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie realizuje program „Korpus Wsparcia Seniorów”.

Reklama

W ramach programu zakłada się realizację wsparcia w ramach dwóch modułów. W realizację Modułu I będą zaangażowani wolontariusze przez codzienne świadczenie pomocy osobom potrzebującym wsparcia. Usługa wsparcia obejmuje: wsparcie społeczne, psychologiczne i wsparcie w czynnościach dnia codziennego. Pracownik ośrodka ustali z seniorem zakres wsparcia oraz termin pierwszej wizyty w miejscu zamieszkania w celu zweryfikowania zgłaszanej potrzeby. Po odbytej wizycie pracownik ośrodka określi szczegółowy zakres i termin świadczenia usługi wsparcia.

W ramach Modułu II seniorom zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa” wraz z obsługą systemu u wybranego realizatora usługi dla 53 seniorów z Miasta Łuków. Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z usługą operatora pomocy (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) - w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie  się z centrum monitoringu. Dyspozytor centrum - ratownik medyczny podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

Udział w programie jest bezpłatny, realizowany do końca 2023 roku. Osoby zainteresowane udziałem w programie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu uzyskania bliższych informacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy