reklama
reklama

Kontrowersje wokół lokalizacji strzelnicy w Radoryżu Smolanym. Radny: Powinna być wybudowana w Łukowie

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskieOstatnia sesja Rady Powiatu Łukowskiego obfitowała w kontrowersje związane z lokalizacją strzelnicy przy ZS w Radoryżu Smolanym. Radny Krzysztof Woliński wywołał burzę swoją sugestią, że strzelnica powinna być wybudowana w Łukowie, a nie w Radoryżu Smolanym, co spotkało się z ostrą reakcją polityków PiS.
Reklama lokalna
reklama

Wypowiedź Wolińskiego skupiła się głównie na argumentach dotyczących terenu, kosztów oraz dostępności. Radny stwierdził, że teren wokół Radoryża Smolanego jest bagnisty, co zdaniem wielu może stanowić problem związany z kosztami i bezpieczeństwem. Dodatkowo zasugerował, że Łuków już posiadał plan na budowę strzelnicy, co sprawiłoby, że mieszkańcy mieliby łatwiejszy dostęp do obiektu.

- Teraz będziemy wszyscy jeździć do Radoryża, bo jest tam szkoła, która ma te klasy mundurowe. Okej, ale te klasy mogłyby dojechać tutaj [do Łukowa - red.], a nie wszyscy będą jechać do Radoryża - stwierdził radny PSL.

W reakcji na te uwagi, politycy PiS podkreślili, że teren w Radoryżu Smolanym nie jest bagiem, lecz stawami, co stanowi istotną różnicę. Danuta Bosek z PiS skrytykowała Wolińskiego, sugerując, że jego wrażliwość na błota może wynikać z pracy w Wodach Polskich. - To nie są bagna. Stawy, a bagna to jest różnica - stwierdził radna i dodała: Nie widzę lepszego miejsca na wybudowanie takiej strzelnicy.

Strzelnica w Łukowie? "Projekt zmarnowany, zaniechany"

Starosta Dariusz Szustek zaznaczył, że Łuków nie posiada aktualnego projektu budowy strzelnicy, a wcześniejszy projekt został porzucony. - Projekt, który przygotowałem jeszcze będąc burmistrzem, został zmarnowany, zaniechany - powiedział starosta. Były burmistrz Łukowa podkreślił, że w badania gruntu przeprowadzone w Radoryżu Smolanym doprowadziły, że na wszelki wypadek zabezpieczono tę budowę i wbito 400 pali.

Dariusz Szustek zaznaczył, że takie rozwiązanie zostało zaproponowane ze względów bezpieczeństwa, które mogą spowodować drgania podczas oddania strzałów.

Strzelnica w Radoryżu Smolanym już w 2024 roku

Strzelnica przy Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza ma mieć 19 torów do strzelania na odległości od 12,5 do 100 metrów. Prace są obecnie zaawansowane w 70%, a otwarcie planowane jest na kwiecień.

Ostateczny koszt inwestycji szacowany jest na 20 milionów złotych, z czego pół miliona pochodzi z dotacji Ministerstwa Sportu. Strzelnica ma służyć uczniom Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym, a także lokalnym drużynom Ochotniczych Straży Pożarnych. Planuje się również otwarcie dla osób z pozwoleniem na broń, członków związków oraz myśliwych.

W kontekście zatrudnienia planuje się zatrudnienie 2-3 osób, w tym stałego kierownika obiektu oraz instruktorów. Strzelnica ma pełnić funkcję oświatową i być miejscem szkolenia dla lokalnych drużyn OSP. Ostateczne prace mają być zakończone do końca marca, a otwarcie planowane jest na kwiecień.

reklama
SONDA

Czy strzelnica powinna powstać w Radoryżu Smolanym?

Zagłosowało 121 osób
Zagłosuj
Głosy można oddawać od 20.12.2023 od godz 16:20
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama