Reklama

Reklama

Konkurs plastyczny ,,Łuków wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 790-lecia Miasta Łuków''

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Organizatorzy

Konkurs plastyczny ,,Łuków wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 790-lecia Miasta Łuków'' - Zdjęcie główne

Konkurs plastyczny z okazji jubileuszu Łukowa | foto Organizatorzy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Stowarzyszenie Przyjazny Łuków, radni Bartłomiej Bryk i Władysław Karaś wraz z partnerem konkursu samorządem Powiatu Łukowskiego zapraszają dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Miasto Łuków do udziału w konkursie plastycznym ,,Łuków wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 790-lecia Miasta Łuków'' pod patronatem Starosty Powiatu Łukowskiego.

Reklama

Celem konkursu jest m. in.: popularyzacja wiedzy o Łukowie, przypomnienie historii miasta oraz znanych postaci związanych z Łukowem, podkreślenie ważnych wydarzeń z historii i życia Łukowa, czy przybliżenie walorów Łukowa: przyrodniczych, kulturowych, rekreacyjnych, sportowych itp. 

Konkurs adresowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz do uczniów szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Łukowa i podzielony według 4 kategorii wiekowych: dzieci uczęszczające do przedszkoli i zerówek przedszkolnych, uczniowie szkół podstawowych z klas I–III, uczniowie szkół podstawowych z klas IV–VI, uczniowie szkół podstawowych z klas VII–VIII.

Prace konkursowe należy składać w terminie do 9 czerwca 2023 r. Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w terminie do 30 czerwca  2023 r. Tematyka pracy plastycznej powinna nawiązywać do hasła Konkursu „Łuków wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 790-lecia Miasta Łuków”. Zawartość pracy, to co ma przedstawiać, jest dowolna i bazuje na wyobraźni i kreatywności uczestników. Prace konkursowe należy wysłać na adres: Starostwo Powiatowe w Łukowie, ul. Piłsudskiego 17, 21-400 Łuków z dopiskiem "Konkurs plastyczny: Łuków wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 790-lecia Miasta Łuków” lub dostarczyć osobiście do Kancelarii Starostwa Powiatowego w Łukowie (parter budynku), w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Kapituła konkursowa przyzna nagrody w każdej kategorii wiekowej. Nagrody zostaną wręczone w sposób oficjalny. Pełny regulamin zamieszczamy na stronie internetowej www.powiatlukowski.pl, zaś w przypadku dodatkowych pytań zachęcam do bezpośredniego kontaktu z organizatorem (Bartłomiej Bryk - tel. 511 045 076).

Rys historyczny. Łuków prawdopodobnie założył któryś z książąt piastowskich panujących w dzielnicy krakowskiej w drugiej połowie XII lub na początku XIII wieku. Umowną datą powstania miasta jest rok 1233, z którego pochodzi pierwsza wzmianka historyczna o istniejącej już kasztelanii łukowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy