Reklama

Reklama

Koncert 50-lecia Orkiestry Dętej OSP w Stoczku Łukowskim (ZDJĘCIA)

Opublikowano: wt, 22 mar 2022 12:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Orkiestra Dęta OSP w Stoczku Łukowskim obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę odbył się uroczysty koncert inaugurujący obchody istnienia.

Reklama

W sobotę 19 marca 2022 roku w MOK w Stoczku Łukowskim odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 50-lecia Orkiestry Dętej OSP w Stoczku Łukowskim.

Uroczystość prowadził Tomasz Szuran z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Uczestnicy koncertu mieli okazję poznać historię Orkiestry za pomocą prezentacji multimedialnej, zawierającej kadry z jej przeszłości.

Następnie dyrektor MOK Tomasz Drosio przedstawił zebranym organizatorów uroczystości: Orkiestrę Dętą OSP pod batutą kapelmistrza Dariusza Kaczmarskiego, władze miasta: Burmistrza Marcina Sentkiewicza oraz Radnych Rady Miasta z Przewodniczącym Krzysztofem Szczepańczykiem i Wiceprzewodniczącym Januszem Rosą na czele. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych: Dariusz Szustek (Starosta Łukowski), Andrzej Wisiński (Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego), Jerzy Siwiec (Sekretarz Powiatu Łukowskiego) oraz Artur Sępoch (Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie). Przywitani zostali także przedstawiciele Urzędu Miasta, kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych, przedstawiciele sponsorów oraz dawni członkowie Orkiestry i rodziny obecnych orkiestrowych muzyków, którzy stanowili publiczność tej uroczystości. Część oficjalną uroczystości zakończyły gratulacje dla Orkiestry oraz okolicznościowe upominki składane przez przedstawicieli władz oraz Zarząd OSP.

Po uroczystych powitaniach rozpoczął się koncert .W brawurowych wykonaniach znanych i lubianych utworów muzykom z orkiestry towarzyszyli zaprzyjaźnieni soliści: Iwona Gastołek i Paulina Plak oraz występujący gościnnie Roman Kogut z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który przybył na zaproszenie Dariusza Kaczmarskiego, łączącego obowiązki kapelmistrza naszej orkiestry z obowiązkami dyrygenta RZA WP.

Po koncercie nadeszła pora na podziękowania i okolicznościowy tort, który był okazją do rozmów i mniej oficjalnych gratulacji składanych muzykom.

Ten koncert stanowił oficjalne rozpoczęcie roku jubileuszu 50-lecia Orkiestry Dętej OSP, podczas którego przewidzianych jest jeszcze wiele innych wydarzeń, w których będą mogli wziąć udział wszyscy miłośnicy Orkiestry i muzyki.

Już w sobotę 26 marca w MOK odbędzie się kolejny otwarty koncert jubileuszowy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy