Reklama

Reklama

Klub krwiodawców „Ostoja” zaprasza na konferencję „Krew darem życia”. Wykłady o krwiodawstwie i krwiolecznictwie oraz jubileusz 5-lecia działalności Klubu

Opublikowano:
Autor:

Klub krwiodawców „Ostoja” zaprasza na konferencję „Krew darem życia”. Wykłady o  krwiodawstwie i krwiolecznictwie oraz jubileusz 5-lecia działalności Klubu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” w Łukowie organizuje konferencję edukacyjną nt. krwiodawstwa i krwiolecznictwa połączoną z jubileuszem 5-lecia działalności Klubu – „Krew darem życia”.

Reklama

Konferencja odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. w auli LO. Im T. Kościuszki w Łukowie od  godz.12:00. Wydarzenie ma charakter otwarty ale grupą docelową jest młodzież szkół ponadpodstawowych. I to właśnie dla nich przewidziane są prelekcje, które poprowadzą przedstawiciele RCKiK w Lublinie, które jest partnerem wydarzenia:

1) "Honorowy dawca krwi/(potencjalny) dawca szpiku - fakty i mity" -  Paweł Filip Kierownik Działu Promocji i Marketingu / Piotr Zielonka Kierownik Pracowni Krwinek Płytkowych i Białych

2)  "Droga krwi po donacji, czyli co dzieje się z Twoją krwią po oddaniu" -  Lek. med. Małgorzata Orzeł Dyrektor RCKiK w Lublinie.

Oprócz prelekcji Klub HDK „Ostoja” w Łukowie podsumuje II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Oddaj krew – ratuj życie” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia. Tydzień przed terminem wysyłania prac, z całej Polski spłynęło ich ponad 500 ! Organizator zaprosił na swój jubileusz osoby, instytucje, organizacje pozarządowe, kluby HDK z którymi współpracuje. Podczas konferencji zostaną wręczone także odznaczenia dla osób zasłużonych. Patronat honorowy nad konferencją objął Starosta Łukowski. Partnerami wydarzenia są: RCKiK w Lublinie, Gmina Stanin oraz LO im. T. Kościuszki w Łukowie        

Kilka słów o Klubie HDK Ostoja w Łukowie              

Klub HDK Ostoja w Łukowie od początku swojej działalności zorganizował 42 akcje poboru krwi. Były to akcje stacjonarne jak i terenowe z wykorzystaniem ambulansu. Zarejestrowanych zostało ponad 1400 dawców, w tym ponad 300  osób, które pierwszy raz oddawały krew. Podczas akcji Klub organizuje wydarzenia towarzyszące, mające na celu uatrakcyjnienie i popularyzację idei honorowego dawstwa krwi oraz promocję zdrowia i zdrowego stylu życia. Przykładem jest sztandarowa akcja przy okazji Dni Łukowa pod nazwą „W zdrowym ciele – zdrowa krew”. Mieszkańcy mogli bezpłatnie wykonać podstawowe badania oraz zasięgnąć opinii lekarzy specjalistów, m.in. w dziedzinie transplantologii. Członkowie Klubu przygotowali zdrową żywność dla krwiodawców oraz konkursy o zdrowiu z nagrodami dla najmłodszych mieszkańców.             

Dla Klubu ważna jest misja edukacyjna i kształtowanie prawidłowych postaw już u młodzieży szkolnej.

Na koncie swojej działalności Klub ma realizację 2 dużych projektów ogólnopolskich.- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „Oddaj krew – ratuj życie” ·  Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Misja: Informujesz = Ratujesz”  

Członkowie Klubu HDK Ostoja w Łukowie aktywnie angażują się w liczne akcje charytatywne. Wspierane są okoliczne domy dziecka oraz schroniska dla zwierząt. Klub włącza się w wiele akcji, zbiórek i pomocy dla chorych dzieci oraz dorosłych, którzy zmagają się z kosztownymi operacjami i leczeniem. Od początku działalności członkowie Klubu wspierają także akcje: „Polacy-Rodakom”, „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, „Szlachetna paczka” czy „Świąteczny Prezent”.            

Klub HDK  Ostoja w Łukowie wspiera także idee oraz aktywnie bierze w promocji oddawania szpiku kostnego. U dwóch członków Klubu pobrano krwiotwórcze komórki macierzyste. Dzięki temu dwóch biorców otrzymało drugą szansę na życie. Klub prowadzi systematyczną działalność informacyjną, promocyjną i edukacyjną w mediach społecznościowych. Dzięki temu w najbardziej dostępny sposób można dotrzeć szczególnie do nowych dawców krwi.              

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy