Jak został Pan nowym prezesem Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej?
5 grudnia Rada Nadzorcza przyjęła oświadczenie o rezygnacji Pana Tadeusza Malesy z funkcji prezesa Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W związku z tym podjęto uchwałę, która skutkowała moim jednogłośnym wyborem na nowego prezesa w głosowaniu tajnym. Jako jedyny kandydat i dotychczasowy zastępca prezesa, objąłem tę odpowiedzialną funkcję. Wraz z moim awansem zwolniło się stanowisko zastępcy prezesa ds. GZM, na które Rada Nadzorcza powołała dotychczasowego Kierownika Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi, pana Arkadiusza Borejko. Warto podkreślić, że rezygnacja pana Tadeusza Malesy wynikała wyłącznie z powodów zdrowotnych. Jestem wdzięczny za okres współpracy, jako jego zastępca i mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł skorzystać z jego wieloletniego zawodowego doświadczenia.
Jakie wyzwania stoją przed nowym prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej?
Nasza Spółdzielnia świętuje w przyszłym roku 65-lecie istnienia, a najstarsze bloki osiągną wiek powyżej 60 lat. Największym wyzwaniem jest konieczność przeprowadzenia termomodernizacji, nad którą już rozpoczęliśmy prace. Audyty energetyczne kilkunastu budynków są w toku, a kosztorysy inwestorskie gotowe. Planujemy aplikować o środki zewnętrzne na realizację tego przedsięwzięcia, mającego na celu zmniejszenie zużycia ciepła. Liczymy, że skutkować to będzie obniżeniem czynszów, które w ostatnich pięciu latach niestety znacząco wzrosły.
Czy są już konkretne plany dotyczące osiedli i bloków objętych termomodernizacją?
Pierwsze bloki, które będą poddane termomodernizacji, znajdują się na osiedlach Chącińskiego i Unitów Podlaskich. Planujemy skoncentrować się na tych osiedlach w pierwszej kolejności. Osiedle Sienkiewicza, jako najmłodsze, będzie naszym celem w kolejnych latach.
Oprócz termomodernizacji, jakie inne inwestycje planuje spółdzielnia?
Złożyliśmy wniosek do BGK w ramach programu "Dostępność+" o wykonanie szybu windowego do budynku przy osiedlu Unitów Podlaskich 17. Mamy już warunkową umowę typu "wyprojektuj-wybuduj" i oczekujemy pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Prace te planujemy rozpocząć wiosną 2024 roku.
Czy od 1 stycznia mieszkańcy muszą spodziewać się podwyżki czynszu?
Planowana podwyżka stawek za wodę przez Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej znajdzie odzwierciedlenie w czynszach od 1 stycznia. Na razie PEC nie planuje podwyżek ciepła, ale przyszłość jest niepewna. Opłaty za ogrzewanie i podgrzewanie wody stanowią znaczącą część czynszu, a ceny ciepła wzrosły o 112 procent w ciągu ostatnich pięciu lat.
Wspomniał Pan o nowej stronie internetowej. Czy to pierwszy krok w poprawie komunikacji między spółdzielnią a mieszkańcami?
Tak, odświeżyliśmy naszą stronę internetową i uruchomiliśmy fanpage na Facebooku. Będziemy tam informować mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach w Spółdzielni. Dodatkowo utworzyliśmy Biuro Obsługi Interesanta, z którego dotychczas korzysta jedynie 2 proc. mieszkańców. Mimo to liczymy na większą aktywność i zachęcamy do logowania się w eBOK na naszej stronie. Jesteśmy dla Państwa dostępni, a drzwi mojego biura zawsze są otwarte. Chcemy działać transparentnie i skorzystać z uwag mieszkańców dla lepszego funkcjonowania Spółdzielni.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.