Mazowiecka Służba Więzienna szuka pracowników
Praca w zakładzie karnym albo areszcie śledczym? Stanowiska w takich jednostkach oferuje Mazowiecka Służba Więzienna. Poszukiwani są kandydaci na strażników, wychowawców, kwatermistrzów, informatyków, psychologów, a nawet pielęgniarki i ratowników medycznych.
O etat w służbie więziennej mogą ubiegać się osoby posiadające co najmniej średnie wykształcenie. Osoby zgłaszające się do służby muszą pozytywnie przejść postępowanie kwalifikacyjne.
- Dzięki różnorodności stanowisk przyjmujemy także osoby po ukończeniu niemal każdego kierunku studiów. Najczęściej są to resocjalizacja, bezpieczeństwo narodowe, kryminologia, ale też finanse, kierunki pedagogiczne, psychologiczne, medyczne czy inżynierskie - informuje por. Bartosz Muszyński, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie.
Warszawa, Siedlce, Radom...
Na terenie Mazowsza funkcjonuje dziewięć jednostek penitencjarnych: Areszt Śledczy w Warszawie-Białołęce, Areszt Śledczy w Warszawie-Służewcu, Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie, Areszt Śledczy w Grójcu, Areszt Śledczy w Radomiu, Zakład Karny w Siedlcach, Zakład Karny w Płocku, Zakład Karny w Przytułach Starych k. Ostrołęki i Zakład Karny w Żytkowicach. Część jednostek posiada także swoje oddziały zewnętrzne. Są one zlokalizowane w Płońsku, w Stawiszynie k. Białobrzegów oraz w Popowie.
Strażnik, pielęgniarz czy szef kuchni
Do pracy w tych jednostkach są poszukiwani chętni. Chodzi o następujące stanowiska: strażnik działu ochrony, referent działu kwatermistrzowskiego, młodszy wychowawca działu penitencjarnego, młodszy psycholog działu penitencjarnego, młodszy psycholog działu terapeutycznego, młodsza pielęgniarka/młodszy pielęgniarz/młodszy ratownik medyczny ambulatorium z izbą chorych, radca prawny, szef kuchni, młodszy referent działu kadr.
Ile można zarobić w służbie więziennej?
Oprócz wynagrodzenia, funkcjonariusze liczyć mogą m.in. na trzynastkę, mundurówkę, dodatki za stopień, za staż pracy, wcześniejszą emeryturę, dłuższy urlop, dofinansowanie do wypoczynku, ryczałt za dojazdy do miejsca pełnienia służby, równoważnik za brak mieszkania.
Ile można w tej pracy zarobić?
- Na wstępnie, młody funkcjonariusz, na podstawowym stanowisku strażnika działu ochrony, już po ukończeniu szkoły średniej, mając około 20 lat, będzie zarabiał miesięcznie około 5270 zł na rękę - wskazuje por. Bartosz Muszyński.
Więcej informacji dotyczących postępowania kwalifikacyjnego można uzyskać pod numerem telefonu 695 886 606, na stronie internetowej służby więziennej oraz w jednostkach podstawowych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.