Reklama

Reklama

Jest dofinasowanie na budowę wind przy urzędach gmin

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Powiat Łukowski uzyskał 310 tys. zł na polepszenie dostępu osób niepełnosprawnych do urzędów. Władze powiatu podpisały z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie umowę o realizację przez samorząd powiatowy „Programu wyrównywania różnic między regionami”.

Reklama

Program ma pomóc w  zwiększeniu dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej, a w naszym powiecie zajmuje się jego realizacją Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie. Właśnie z tego programu pozyskano środki z PFRON w wysokości 309 tys. 981  zł na realizację następujących projektów :

GMINA SEROKOMA: „Gmina bez barier”- dobudowa zewnętrznej windy w budynku urzędu gminy.   Koszt całkowity projektu 201 tys. 807  zł w tym: 131 tys. 175  zł to udział własny gminy, a 70 tys. 632 zł - środki PFRON.

GMINA STANIN :„Likwidacja barier w urzędzie Gminy Stanin”- dobudowa zewnętrznej windy w budynku urzędu gminy. Koszt całkowity projektu 255 285,53 zł w tym: 165 935,60 zł udział własny gminy; 89 349,93 zł  - środki PFRON.

 GMINA STOCZEK ŁUKOWSKI w porozumieniu z MIASTEM STOCZEK ŁUKOWSKI: „Urząd bez barier”- dobudowa zewnętrznej windy do budynku urzędu miasta i gminy oraz pomieszczenia higieniczno – sanitarnego.   Koszt całkowity projektu 681 tys. 507  zł w tym: 531 tys. 507  zł udział własny gminy i miasta; 150 tys. zł - środki PFRON.

W poprzednim roku dofinansowanie w ramach tego programu otrzymała gmina Wojcieszków. Zbudowano windę dla osób niepełnosprawnych przy Urzędzie Gminy, koszt całkowity projektu 189 tys. 824 zł, w tym: 123 tys. 385 zł udział własny; 66 tys. 438 zł - środki PFRON.

Zakupiono nowy autobusu marki ISUZU,  przystosowany  do przewozu osób z niepełnosprawnością, w tym również poruszających się na wózkach inwalidzkich (możliwość zamocowania min. 1 miejsca do kotwiczenia wózków inwalidzkich oraz wyposażony  jest w windę).  Koszt całkowity projektu 613 tys. 770 zł w tym: 393 tys. 770 zł udział własny, 220 tys.  zł środki PFRON.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy