Reklama

Reklama

Instalacja relikwii błogosławionego Carlo Acutisa w kościele pw. Matki Kościoła w Łukowie

Opublikowano: pt, 8 kwi 2022 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie W parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie w Niedzielę Palmową 10 kwietnia odbędzie się instalacja relikwii błogosławionego Carlo Acutisa, patrona młodzieży i internautów. Instalacji dokona ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski.

Reklama

Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 15.30. Msza Św. z instalacją relikwii błogosławionego Carlo Acutisa, patrona młodzieży i internautów, rozpocznie się o godzinie 16.00.

Odicjalna strona z informacjami o bł. Carlo Acutisie: https://carloacutis.pl/

Carlo Acutis urodził się 3 maja 1991 roku w Londynie (Wielka Brytania), jako syn włoskich emigrantów Andrei i Antonii Salzano przebywających w London City w związku z pracą zawodową.   We wrześniu 1991 roku rodzina Salzano wróciła do Mediolanu.  W wieku czternastu lat, Carlo rozpoczął naukę w Liceum Klasycznym przy Instytucie Leona XIII w Mediolanie, prowadzonym przez Ojców Jezuitów. Wraz ze studentami informatyki uczestniczył w tworzeniu strony internetowej mediolańskiej parafii Santa Maria Segreta.  Był również autorem strony internetowej Papieskiej Akademii Cultorum Martyrum. Ze względu na swoją uczynność i wesołe usposobienie Carlo zawsze znajdował się w centrum uwagi swoich przyjaciół, między innymi dlatego, że chętnie pomagał im przy obsłudze komputera i programów informatycznych.

W październiku 2006 roku zachorował na białaczkę typu M3, uważaną za najbardziej agresywną postać tej choroby, którą początkowo pomylono z grypą. Carlo był hospitalizowany w klinice De Marchi w Mediolanie, a gdy sytuacja się pogorszyła, został przeniesiony do szpitala San Gerardo w Monzie, gdzie znajduje się specjalistyczny ośrodek leczenia tego typu białaczki. Kilka dni przed przyjęciem do szpitala, ofiarował swoje życie Panu za Papieża, za Kościół, oraz o to aby po śmierci poszedł prosto do Nieba. Zmarł 12 października 2006 r.

Od śmierci Carla Accutiego, wiedza na temat Jego świętości i znaków nieustannie rośnie na wszystkich kontynentach. Carlo mówił współczesnej młodzieży, że Eucharystia jest jedynym lekarstwem na rozwiązanie problemów ludzkości.   dniach 5-6 kwietnia 2019 roku doczesne szczątki Carola zostały przeniesione do Sanktuarium Santuario di Spogliazione Kościoła Santa Maria Maggiore w Asyżu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy