Reklama

Reklama

Gm.Wola Mysłowska: Gmina się rozwija i za to radni docenili panią wójt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Radni z gminy Wola Mysłowska są kolejną grupą, która obdarzyła swojego Kingę Szerszeń - swojego wójta - wotum zaufania i udzieliła absolutorium.

Reklama

Jednogłośne votum

Sesja rady gminy dotycząca przedstawienia raportu o stanie gminy i wykonanym budżecie odbyła się 13 czerwca. Stawili się na niej wszyscy radni i wszyscy jednogłośnie udzielili wotum zaufania Kindze Szerszeń, wójt gminy Wola Mysłowska. 

Nadwyżka w budżecie i szereg wykonanych inwestycji
Gmina zamknęła ubiegły rok z prawie dwumilionową nadwyżką, która przeszła do budżetu na ten rok jako przychody.  Z poprzedniego budżetu po raz kolejny wyodrębniony został fundusz sołecki, z którego zazwyczaj remontowane były drogi wiejskie lub świetlice. Łączna kwota funduszu soleckiego na tamten rok wyniosła 396 tys. 321,55 zł
Najważniejszą inwestycją było wykonanie sieci kanalizacyjnej w Wilczyskach za  164 tys. Wyremontowano również szereg dróg m.in. w Woli Mysłowskiej za 177 tys.zł, Grudzi za 205 tys., czy w Starej Hucie za 142 tys.zł. 
- Rekordową sumę przeznaczyliśmy na drogi gminne, bo prawie 930 tys.zł - podsumowała Kinga Szerszeń. 
Wartość dróg na terenie gminy oszacowana jest już na ponad 12 mln zł. 
Zakupione i zamontowane zostało wyposażenie stacji uzdatniania wody w Osinach za blisko 195 tys.zł. W gminie zmodernizowano również oświetlenie uliczne, koszt tej inwestycji to ponad 119 tys.zł. W sumie udział inwestycji w wydatkach budżetowych wyniósł 10 proc.
Ubywa mieszkańców
Gmina Wola Mysłowska liczy 4 666 mieszkańców, w tym 2388 mężczyzn i 
 kobiet. Urodziło się 36 dzieci (o ośmioro mniej niż w 2020 r.), a zmarło 79 (o troje mniej niż w 2020 r.). Od kilku lat odnotowuje się spadek liczby mieszkańców gminy. Tylko w tamtym roku wymeldowało się z niej 129 osób, o 13 więcej niż zameldowało (tych było 116).
Pozytywna opinia RIO i absolutorium
Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie pozytywnie zaopiniowała przedłożony przez Kingę Szerszeń, wójt gminy Wola Mysłowska raport o wykonanym budżecie gminy. 
Nie było zaskoczeniem udzielenie przez radnych jednogłośnego absolutorium za wykonany budżet dla Kingi Szerszeń. Radni i sołtysi nagrodzili ją też brawami i kwiatami. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy