Reklama

Reklama

Gm.Wojcieszków: Współpraca pani wójt z radnymi zakończona sukcesem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy Wojcieszków

Gm.Wojcieszków: Współpraca pani wójt z radnymi zakończona sukcesem - Zdjęcie główne

foto Urząd Gminy Wojcieszków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Radni udzielili Agnieszce Cieślak, wójt gminy Wojcieszków wotum zaufania i absolutorium za wykonany budżet. Ten sukces zdaniem samej wójt to efekty dobrej współpracy w ostatnim czasie.

Reklama

Na ostatniej sesji Rady Gminy Wojcieszków radni debatowali na temat wykonanego budżetu za rok 2021 i podjęli uchwały dotyczące udzielenia wotum zaufania i absolutorium dla Agnieszki Cieślak, wójt gminy.  

Zrealizowane plany
Ubiegły rok przebiegał pod znakiem inwestycji. Najważniejsze dla mieszkańców to te drogowe. Udało się wyremontować drogi wewnętrzne w Wojcieszkowie za łączną kwotę 3 mln 660 tys. zł, drogę gminną na odcinku Wojcieszków - Glinne za prawie 1 mln 465 tys. zł, drogę gminną w miejscowościach Wojcieszków - Wola Burzecka - Burzec za 1 mln 146 tys. zł. To tylko kilka większych remontów drogowych. 
Inwestycje w oświatę i kulturę
Gmina zakupiła autobus do przewozu osób niepełnosprawnych za 393 tys. zł. Rozpoczęła się rozbudowa Szkoły Podstawowej w Wólce Domaszewskiej, na którą w ubiegłym roku przeznaczono prawie 1 mln. 203 tys. zł i wybudowano przy niej boisko wielofunkcyjne. 
Na utrzymanie wszystkich szkół w gminie wydana została kwota prawie 12 mln zł, z czego  ponad 4 mln zł to środki własne gminy.
Przekształcenie GOPS w CUS
Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku było przekształcenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Centrum Usług Społecznych. Dzięki temu mieszkańcy mogą korzystać z usługi wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz usług edukacyjnych i sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tylko w ubiegłym roku CUS objął swoją opieką 265 rodzin z terenu gminy. 
Opinia RIO
Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za 2021 rok a radni większością głosów udzieli Agnieszce Cieślak, wójt gminy wotum zaufania (11 radnych za, 3 się wstrzymało od głosu,1 osoba nieobecna) i absolutorium (13 radny za, 1 wstrzymał się od głosu i 1 osoba nieobecna).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy