Reklama

Reklama

GMINA WOLA MYSŁOWSKA Potrzeba lepszej segregacji śmieci

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

GMINA WOLA MYSŁOWSKA Potrzeba lepszej segregacji śmieci - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Władze gminy ponawiają prośbę, aby mieszkańcy dokładnie segregowali oddawane śmieci.

Reklama

- W związku ze znaczącym wzrostem ilości- masy odpadów komunalnych, odbieranych od mieszkańców naszej gminy, a w szczególności z uwagi na skokowy wzrost masy odpadów zmieszanych oraz bioodpadów apelujemy o zapoznanie się z zasadami segregacji odpadów i rzetelne wywiązywanie się z nałożonego na nas obowiązku ich selektywnej zbiórki – mówi wójt Kinga Szerszeń.

Ważne jest, aby ci, którzy posiadają taką możliwość, zakładali  przydomowe kompostowniki i kompostowali bioodpady, takie jak liście i gałęzie z ogrodów, trawa ze skoszonych trawników, roślinne resztki kuchenne.

 Od właściwej segregacji odpadów oraz kompostowania bioodpadów zależy w znacznym stopniu wysokość opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

 - Są to jedne z nielicznych składowych tej opłaty, na którą wszyscy mamy wpływ! Ma to szczególne znaczenie wobec wzrostu innych kosztów zagospodarowania odpadów niezależnych od gminy tj.: opłata marszałkowska za składowanie odpadów, wzrost opłat za zagospodarowanie odpadów na RIPOK - Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, wzrost kosztów ponoszonych przez firmę odbierającą odpady – wyjaśnia wójt.

 

Gminne systemy gospodarowania odpadami komunalnymi muszą być tak zorganizowane, aby wpływy z opłat pobieranych od mieszkańców pokrywały koszty ich funkcjonowania (gmina nie może finansować systemu środkami z innych źródeł – np. podatków, nie może też finansować innych wydatków środkami pochodzącymi z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi).

W związku ze znacznym wzrostem kosztów systemu wynikającego z przyczyn opisanych powyżej Rada Gminy Wola Mysłowska zmuszona była podnieść od 1 stycznia 2021 r. stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi i będą one wynosić odpowiednio: dla nieruchomości zamieszkałych: 14 zł od osoby zamieszkującej nieruchomość, dla nieruchomości niezamieszkałych: 6 zł/pojemnik 120 l, 12 zł/pojemnik 240 l i 58 zł/pojemnik 1100 l, dla nieruchomości letniskowych: 85 zł/rok od nieruchomości.

 

W roku 2021 firmą realizującą odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców gminy Wola Mysłowska jest Zakład Gospodarki Komunalnej w Adamowie.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy