Wielkie święto z gratulacjami i nagrodami
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz, zaprzyjaźnione zespoły ludowe oraz liczni sympatycy "Jaty". Koncert był okazją do zaprezentowania bogatego repertuaru zespołu, w tym premierowych elementów, takich jak zabawy i tańce podlaskie w wykonaniu najmłodszych członków grupy, suita rzeszowska przygotowana przez najstarszą grupę oraz taneczna interpretacja kujawiaka "Leciały żurawie" w wykonaniu Amelii Goławskiej i Marcina Lendziona.
Wyróżnienia i nagrody
Działalność "Jaty" została doceniona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władze samorządowe województwa lubelskiego i gminy Łuków. Dyrektor zespołu, Kamil Zaliwski, otrzymał medal od Ministerstwa Kultury, a zespół, kierownik kapeli Przemysław Nurzyński oraz instruktor wokalu Łukasz Bieńczak zostali uhonorowani dyplomami uznania. Zarząd województwa przyznał "Jacie" Medal 55-lecia Województwa Lubelskiego, a marszałek Jarosław Stawiarski wyróżnił 11 tancerzy, zespół oraz jego dyrektora i kierownika kapeli dyplomami uznania za zasługi w upowszechnianiu polskiej kultury ludowej.
Jubileuszowe prezenty
Rada Gminy i Urząd Gminy Łuków przekazali zespołowi bon o wartości 15 tysięcy złotych. Każdy z tancerzy otrzymał również dyplomy i upominki od Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Krzewienia Tradycji i Kultury Ludowej. Podziękowania za wsparcie zespół skierował do wójta Mariusza Osiaka, wręczając mu specjalny grawer i koszulkę z logo "Jaty". Takie same upominki otrzymali także Kamil Zaliwski i Przemysław Nurzyński, a Łukasz Bieńczak został obdarowany koszem ze słodyczami.
Goście i patroni
W uroczystości wzięło udział około 270 gości. Gratulacje i życzenia napłynęły od dziesięciu zespołów ludowych z regionu, w tym z Lublina, Łukowa, Drohiczyna i Węgrowa. Obchody jubileuszu zorganizowały GOK oraz Stowarzyszenie Krzewienia Tradycji i Kultury Ludowej w Gminie Łuków, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wójt gminy Łuków Mariusz Osiak. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie pod hasłem "Lubelskie Smakuj Życie".Zespół "Jata" z powodzeniem promuje polską kulturę ludową, a jego jubileusz był nie tylko okazją do świętowania, ale także do docenienia trudu i pasji, jaką wkładają w swoją działalność jego członkowie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.