Reklama

Reklama

GMINA ŁUKÓW. Mieszkańcy Malcanowa integrowali się podczas wycieczki rowerowej (ZDJĘCIA)

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie zainaugurował Rowerową Akademią Miejsc Atrakcyjnych „RAMA”.

Reklama

Dzięki zaangażowaniu Janusza Mazurka –sołtysa Malcanowa udało się zorganizować blisko 30 osobową grupę pasjonatów przejażdżek rowerowych(  i przeprowadzić „pierwszy etap” aktywności turystyczno-krajoznawczej mieszkańców naszej gminy poprzez zwiedzanie i „odkrywanie” atrakcyjności i piękna swojej okolicy i ościennych miejscowości, widzianych „zza kierownicy roweru ”.

Po pokonaniu ok. 20 km trasy, uczestnicy Rowerowej Akademii Miejsc Atrakcyjnych wysłuchali pogadanki prewencyjno-edukacyjnej na temat bezpieczeństwa ruchu pieszego i rowerowego w tak szczególnym miejscu jakim jest wieś, którą przeprowadził asp. Waldemar Komsta z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, zaznajamiając wszystkich z podstawowym wyposażeniem radiowozu policyjnego do kontroli pojazdów na drodze.

Pozostali obecni funkcjonariusze mł.asp. Aldona Bartosiewicz, asp. Adrian Gryczki i asp.szt. Daniel Genc zademonstrowali sygnały dźwiękowe i ostrzegawcze wydawane przez radiowóz policyjny, „pozwalając” na zajęcie miejsca w fotelu przy kierownicy radiowozu i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.

 

Na zakończenie rowerowej przygody przeprowadzono konkursy z licznymi nagrodami przekazanymi przez Katarzynę Kuć z Referatu Promocji Urzędu Gminy Łuków, która również zabezpieczyła wszystkim uczestnikom odblaskowe kamizelki . Przygotowaniem grilla i poczęstunku lodami zajął się Janusz Mazurek z pomocą  rodziców dzieci uczestniczących w imprezie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom udziału w „Rowerowej Akademii Miejsc Atrakcyjnych – RAMA 2021”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy