Reklama

Reklama

Gmina Łuków: Dotacja na nową oczyszczalnię przyznana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Łuków: Dotacja na nową oczyszczalnię przyznana - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Będzie to drugi taki obiekt w gminie Łuków, na który miejscowy samorząd pozyskał 2 miliony złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Reklama

 Wniosek o przyznanie unijnych środków jest wśród projektów, które Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego właśnie zaakceptował do realizacji.

 

Wkład własny gminy w tę inwestycję będzie niewielki, ponieważ oprócz pieniędzy z PROW, prawie 1 milion 140 tysięcy złotych samorząd otrzyma z pierwszej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Resztę gmina pokryje z własnego budżetu, a ostateczne koszty będą znane po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie robót.

 

W przyszłości oczyszczalnia w Gołaszynie ma obsługiwać sześć miejscowości. - W pierwszej kolejności będą to Role, Krynka i Wólka Świątkowa, a potem Gołaszyn, Ławki i Gręzówka. Przetarg na wykonanie kanalizacji w pierwszych trzech wsiach chcemy ogłosić w marcu, a dokumentacja projektowa na pozostałą część jest w trakcie opracowywania - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

 

Na razie w gminie jest jedna oczyszczalnia ścieków - w Ryżkach, do której są podłączeni także odbiorcy z Czerśli i Sięciaszki Drugiej. Mieszkańcy Łazów odprowadzają nieczystości do miasta. - Łącznie to około 6 tysięcy mieszkańców, a nowa oczyszczalnia w Gołaszynie będzie dostępna dla kolejnych 5 tysięcy. Po wybudowaniu tego obiektu dostęp do gminnej sieci kanalizacyjnej będzie mieć prawie połowa z 18 tysięcy mieszkańców gminy - podsumowuje Mariusz Osiak.

 

Budowa nowego obiektu w Gołaszynie powinna się rozpocząć w 2021 i zakończyć w 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy