Reklama

Reklama

Gmina Łuków: Dofinansowanie z "Polskiego Ładu" na kolejny etap kanalizacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gmina Łuków: Dofinansowanie z "Polskiego Ładu" na kolejny etap kanalizacji - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Ponad 8,5 miliona złotych na budowę kanalizacji sanitarnej w kolejnych trzech miejscowościach. To kwota, którą Gmina Łuków otrzyma z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Reklama

- To bardzo dobra wiadomość dla naszych mieszkańców, choć liczyliśmy na wsparcie dwóch zadań. Cieszymy się jednak, że jeden priorytet uda się zrealizować przy wsparciu z programu "Polski Ład" - mówi  wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

 Sieć kanalizacyjna ma powstać w Gołaszynie, Ławkach i Gręzówce. Jej koszt szacuje się na około 9 milionów 200 tysięcy złotych. Z nowego programu samorząd pozyskał 8 milionów 740 tysięcy złotych, które powinny wystarczyć na pokrycie 95 procent kosztów.

 Będzie to kolejny etap kanalizacji, która już powstaje w Krynce, Rolach i Wólce Świątkowej. - W Gołaszynie, Ławkach i Gręzówce powstanie coś w rodzaju szkieletu, który w kolejnych latach, w miarę możliwości finansowych, będziemy obudowywać przyłączami. Ostatecznie spodziewamy się, że cała inwestycja będzie kosztować około 19 milionów, czyli tyle ile pierwszy etap - dodaje Mariusz Osiak.

Prace powinny się rozpocząć w 2022 roku i zakończyć w 2023.

Drugą dotacją, na którą liczyła Gmina Łuków, były środki na rozbudowę szkoły w Czerśli, gdzie trzeba dobudować sale dydaktyczne, przebudować szatnie i węzeł sanitarny oraz powiększyć parking. Miejscowy samorząd złożył również wniosek o przyznanie dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej budynków oświatowych. Te projekty nie znalazły się na liście propozycji, zaakceptowanych do realizacji w ramach pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych, ale gmina nie rezygnuje z tych planów. Na te inwestycje prawdopodobnie złoży wnioski w drugim naborze tego samego programu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy