Reklama

Reklama

GMINA ŁUKÓW Będą pieniądze na sprzęt dla OSP Dąbie. Doposażenie jednostki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

GMINA ŁUKÓW Będą pieniądze na sprzęt dla OSP Dąbie. Doposażenie jednostki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu otrzymają dotację na doposażenie jednostki. Od ponad roku druhowie mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, a za kilka tygodni będą mieć również specjalistyczne ubrania, w których będą mogli ratować ludzi i mienie.

Reklama

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie OSP Dąbie kupi m.in. po 6 zestawów ubrań i butów strażackich, które poprawią bezpieczeństwo i komfort pravy ratowników. Koszt planowanych zakupów szacuje się na prawie 16 tysięcy złotych, z czego z własnych środków jednostka wyda niewiele ponad 1100 złotych.

 Umowa, potwierdzająca przyznanie dotacji z WFOŚiGW, została podpisana w poniedziałek 4 października, a nowy sprzęt ma trafić do OSP w Dąbiu do połowy listopada.

 

 Oceniający wnioski o przyznanie dotacji brali pod uwagę m.in.: działalność jednostki w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, poziom zabezpieczenia operacyjnego gminy, stan osobowy, udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych w ciągu ostatnich 5 lat i dyspozycyjność.

 

 

 DOFINANSOWANIE Z KRUS DLA OSP DĄBIE

 

OSP w Dąbiu otrzymała także dofinansowanie z KRUS. Wniosek autorstwa dh prezesa Krzysztofa Fornala otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

 

Wybrana do dofinansowania oferta konkursowa OSP Dąbie znalazła się w internetowym Wykazie Organizacji, którym przyznano dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania pn. „Wyposażenie wozów strażackich w ramach wspierania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich”.

 

Wniosek OSP dotyczy doposażenia w sprzęt strażacki samochodu ratowniczo-gaśniczego średniego VOLVO FL 4x4 GBA 3/16 oraz samochodu lekkiego FORD TRANSIT. W ramach dofinansowanego zadania zostaną zakupione:

a.            klucze do łączników,

b.            latarki akumulatorowe z ładowarką,

c.            radiotelefony nasobne z ładowarką zasilaną z instalacji samochodu,

d.            tarcze sygnałowe do kierowania ruchem podświetlane,

e.            urządzenie detekcyjne/pomiarowe (z sensorami CO, O2, LEU),

f.             zestaw narzędzi ślusarskich.

 Zgodnie ze złożoną ofertą dofinansowanie z Funduszu Składkowego ma wynieść 15 000 zł, przy wkładzie własnym jednostki 232 zł. Ostateczny kształt zadania zostanie ustalony po podpisaniu umowy między OSP Dąbie a KRUS.

 

 Realizacja zadania przyczyni się do polepszenia stanu wyposażenia wozów strażackich jednostki z Dąbia, co finalnie będzie skutkować ograniczeniem negatywnych skutków pożarów i innych zagrożeń.

 

 Zarząd jednostki składa podziękowania dla wszystkich druhów, którzy pomagali przy formułowaniu wniosku: autorowi aplikacji dh Krzysztofowi Fornal oraz dh Maciejowi Pytlak, dh Andrzejowi Sadło i dh Pawłowi Sulej, którzy określili parametry techniczne sprzętu strażackiego.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy