Reklama

Reklama

GMINA KRZYWDA. Szkolili się m.in. w Grecji, Włoszech i Wielkiej Brytanii

Opublikowano: śr, 23 cze 2021 10:22
Autor:

GMINA KRZYWDA. Szkolili się m.in. w Grecji, Włoszech i Wielkiej Brytanii  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Zakończenie projektu „Kultura jest cool” w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie

Reklama

 W Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie właśnie dobiegł końca projekt pt: „Kultura jest cool”, realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej“.

Jak informuje nas Agnieszka Stanio najważniejszym działaniem w ramach projektu były wyjazdy nauczycieli na szkolenia do sześciu krajów europejskich.    Agnieszka Stanio - nauczyciel jęz. angielskiego, Anna Rogowska - nauczyciel matematyki, Aneta Czajka - nauczyciel jęz. polskiego oraz Anna Kąkolewska nauczyciel jęz. angielskiego i rosyjskiego, odbyły szkolenia w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Włoszech, Grecji, Hiszpanii i na Cyprze.

W szkole w Hucie  odbyło się wiele działań, np. organizowano konkursy, wystawy prac uczniów, kurs językowy dla nauczycieli, przygotowywano materiały dydaktyczne i promocyjne, prezentacje multimedialne.

- Na zajęciach lekcyjnych podejmowana była tematyka szeroko rozumianej kultury krajów europejskich. Obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, Dzień Europy, Dzień Języka Angielskiego, Światowy dzień Książki itp - opowiada Agnieszka Stanio.

 

Działania zintegrowane były również z udziałem w szkoleniach oraz z przeprowadzaniem projektów na platformie eTwinning. - Efektem było podwyższenie umiejętności językowych i dydaktycznych pracowników szkoły, wzbogacenie warsztatu nauczycieli, wykorzystanie i wypracowanie nowoczesnych technik pracy z uczniami. - Ci ostatni rozwijali aktywność obywatelską i uczyli się korzyści płynących z większej świadomości kulturowej, społecznej i językowej Europy oraz tolerancji wobec innych kultur i narodowości- uważa Stanio. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy