Reklama

Reklama

GMINA KRZYWDA Piknik Integracyjny „Razem Raźniej” w Anielinie. Wspólna zabawa podopiecznych ośrodków pomocy i mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Anielinie zaprosili gości z innych ośrodków na coroczny Piknik Integracyjny „Razem Raźniej”.

Reklama

 W środę 20 lipca na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Anielinie odbył się coroczny Piknik Integracyjny „Razem Raźniej”.

 

Było to już IX takie spotkanie. Patronat nad tegoroczną imprezą objęli: Poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek oraz Wójt Gminy Krzywda Krzysztof Warda.

 Tematem przewodnim IX pikniku było ukazanie pozytywnych aspektów zabawy bezalkoholowej, a także podniesienie świadomości z zakresu problemów uzależnień i profilaktyki z nim związanej. Organizowane przez nas cykliczne spotkania mają na celu integrację osób z niepełnosprawnością ze środowiskiem lokalnym oraz są doskonałym uzupełnieniem szeroko pojętej rehabilitacji społecznej prowadzonej w jednostkach uczestniczących w pikniku.

Poprzez wspólną zabawę, przekonujemy się, że Razem Raźniej” jest pokonywać wszelkie bariery. W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa osób z niepełnosprawnością z zaprzyjaźnionych placówek, tj. Dom Pomocy Społecznej Św. Józefa w Woli Gułowskiej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baczkowie, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Górze Puławskiej, Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy w Radzyniu Podlaskim, Warsztat Terapii Zajęciowej w Żelechowie oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przylądek” w Łukowie.

W zabawie licznie wzięli udział także mieszkańcy pobliskich miejscowości, rodziny, opiekunowie i terapeuci zaproszonych placówek. IX Piknik „Razem Raźniej” swoją obecnością uświetnili: wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych Oddziału Lubelskiego Małgorzata Paprota, członek zarządu oraz radny Powiatu Łukowskiego Wojciech Czerniec, radna Powiatu Łukowskiego Danuta Bosek. Mieliśmy zaszczyt również gościć władze Gminy Krzywda: Wójta Gminy Krzywda Krzysztofa Wardę wraz z małżonką, zastępcę Wójta Gminy Macieja Cybulskiego, przewodniczącego Rady Gminy Krzywda Krzysztofa Cięciarę, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Jerzego Sprychę wraz z radnymi.

Z zaproszenia skorzystali również dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych z terenu naszej gminy wraz z pracownikami, tj. dyrektor GZEAS w Krzywdzie Zofia Mateńko, dyrektor ZGK w Krzywdzie Robert Ochnik, dyrektor Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Magdalena Mitura, kierownik GOPS w Krzywdzie Tomasz Ciężki z pracownikami, oraz prezes OSP w Krzywdzie Adam Mateńko wraz z druhami. W pikniku wzięło udział ok 300 osób.

W trakcie imprezy odbył się konkurs profilaktyczny dla delegacji zgłoszonych ośrodków, na przygotowanie  owocowego, zdrowego koktajlu, pn. „Zmień alkohol na owoce, one mają super moce”. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywdzie. Na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje: występ grupy teatralnej „Anielinki”, prelekcja na temat szkodliwości picia alkoholu, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP Krzywda, fotobudka „Fotoexplozja” Bartosz Mroczek, zabawy z animatorką „Animacje, że mucha nie siada”, obiad, grill, słodki poczęstunek, wata cukrowa, popcorn, napoje zimne i gorące. Oprawę muzyczną zapewnił nam zaprzyjaźniony zespół „ADEKS” Rafał Kardas, pani Sylwia Nazaruk i pan Janusz Kryczka zadbali o uwiecznienie imprezy na fotografiach.

Nieoceniona jest także pomoc sponsorów, dzięki którym na pikniku niczego nie zabrakło. Sponsorami imprezy byli:

- LUMIKO Spółka z o. o. w Łukowie,

- Bank Spółdzielczy w Krzywdzie,

- Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej,

- OSP w Krzywdzie,

- PHU Józef Strzyżewski,

- Apteka NOVA Anna Golba w Krzywdzie,

- Zespół muzyczny „ADEKS” Rafał Kardas,

- Spółdzielnia Socjalna „Promyk Nadziei” w Krzywdzie,

- Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Okrzejskiej oraz osoby prywatne. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i osobom, które włączyły się w przygotowanie imprezy. Piknik przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze i był doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz lepszego poznania osób z niepełnosprawnościami.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy