Reklama

Reklama

GMINA KRZYWDA Debata nad raportem o stanie Gminy Krzywda już 29 czerwca. Zgłoszenia do debaty będą przyjmowane do 28 czerwca 2022 r.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

GMINA KRZYWDA Debata nad raportem o stanie Gminy Krzywda już 29 czerwca.  Zgłoszenia do debaty będą przyjmowane do  28 czerwca 2022 r.   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie GMINA KRZYWDA Sesja, na której zostanie przedstawiony raport o stanie Gminy Krzywda za 2021 rok odbędzie się 29 czerwca 2022 r. o godz. 13:30. Zgłoszenia do debaty będą przyjmowane do dnia 28 czerwca 2022 r. (wtorek) do godziny 16.00 pokój nr 30 w Urzędzie Gminy Krzywda.

Reklama

Wójt co roku do  31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy. Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim. Rada gminy rozpatruje raport  na sesji, na której podejmowana jest uchwała rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi. Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę. W debacie nad raportem o stanie gminy radni zabierają głos bez ograniczeń czasowych, a głos  mogą zabierać także mieszkańcy gminy.

    Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos   składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami w gminie do 20 000 mieszkańców – co najmniej 20 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

    Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy, Rada przeprowadza głosowanie nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania. Mieszkańcy zainteresowani wzięciem udziału w debacie nad Raportem o stanie Gminy Krzywda za 2021 rok na sesji absolutoryjnej,  powinni dokonać pisemnego zgłoszenia z listą podpisów do dnia poprzedzającego tą sesję. Sesja, na której zostanie przedstawiony raport o stanie Gminy Krzywda za 2021 rok odbędzie się  29 czerwca 2022 r. o godz. 13:30. Zgłoszenia do debaty będą przyjmowane do dnia 28 czerwca 2022 r. (wtorek) do godziny 16.00 pokój nr 30 w Urzędzie Gminy Krzywda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy