Reklama

Reklama

GMINA KRZYWDA Coraz więcej wniosków o dodatek osłonowy. Nadal trwa nabór

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

  GMINA KRZYWDA Coraz więcej wniosków o dodatek osłonowy.  Nadal trwa nabór - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie GMINA KRZYWDA Już ponad 1000 wniosków o przyznanie dodatku osłonowego złożyli mieszkańcy gminy. W pierwszym terminie, który skończył się 31 stycznia, o nowe świadczenie wystąpiło ponad 800 wnioskodawców, a w lutym GOPS przyjął około 200 kolejnych wniosków.

Reklama

Dodatek osłonowy to świadczenie, które ma złagodzić najmniej zarabiającym skutki inflacji i wysokich cen gazu. Przysługuje gospodarstwu domowemu z miesięcznym dochodem, nieprzekraczającym 2100 zł  w gospodarstwie jednoosobowym i 1500 zł  na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Rocznie można otrzymać - w gospodarstwie jednoosobowym od 400 do 500 zł, w gospodarstwie 2 - 3 osobowym od 600 do 750 zł, w gospodarstwie 4 - 5 osobowym od 850 do 1062,50 zł, a w gospodarstwach bardziej licznych od 1150 do 1437,50 zł. Przy szacowaniu wysokości i przyznawaniu prawa do dodatku osłonowego obowiązuje tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek jest przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, ale jego wysokość będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna suma będzie wynosić 20 zł.

Wyższy dodatek przysługuje gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, kuchnia węglowa lub piec kaflowy zasilany węglem albo paliwami węglopochodnymi.

- Większość mieszkańców stara się o wyższą kwotę dodatku, rzadko jednak pamiętając, że w takim przypadku wcześniej trzeba złożyć wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Niezbędny formularz można pobrać z internetu albo otrzymać u nas i po wypełnieniu złożyć w urzędzie gminy - podkreśla kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie Tomasz Ciężki.

 Wnioski złożone do końca stycznia będą realizowane w dwóch ratach - do końca marca i do 2 grudnia 2022 r. , ale o nowe świadczenie można się starać do 31 października. W takiej sytuacji wypłata będzie jednorazowa i ma nastąpić do 2 grudnia.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy