Reklama

Reklama

Gmina Adamów dołoży do samochodu dla straży

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KP PSP Łuków

Gmina Adamów dołoży do samochodu dla straży - Zdjęcie główne

Ostatnio PSP zakupiła nowy wóz strażacki pod koniec 2021 roku, teraz pozyskuje środki na kolejny | foto KP PSP Łuków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Gmina Adamów będzie uczestniczyć we współfinansowaniu wozu strażackiego dla Powiatowej Straży Pożarnej

Reklama

ADAMÓW: Kolejną gminą w powiecie, która wyraziła zgodę na współfinansowanie wozu strażackiego dla Powiatowej Straży Pożarnej w Łukowie jest Gmina Adamów. Jak pisaliśmy wcześniej taką pomoc zaoferowała już gmina Wojcieszków. Koszt ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego to aż 1 mln 100 tys. zł.

Połowę tej kwoty PSP musi pozyskać sama, a druga polowa pochodzi z budżetu państwa. 275 tys. zł zaoferowało wyłożyć Starostwo Powiatowe. 

 
Na ostatniej sesji Rady Gminy radni zgodnie przyjęli uchwałę o udzieleniu z budżetu gminy Adamów pomocy finansowej na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Oznacza to, że gmina Adamów dołoży 15 tys. zł do wozu strażackiego PSP w Łukowie.
- Na wniosek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej poproszono nas o dofinansowanie w kwocie 15 tys. zł na zakup ciężkiego samochodu gaśniczego ratującego życie. Są to kwoty wynikające z ilości mieszkańców danej gminy. W przyszłości będziemy też myśleć o doposażeniu naszej floty, ale jak wiemy nie są to małe kwoty - wyjaśniał na sesji Karol Ponikowski, wójt gminy Adamów.
 
Pomoc finansowa, o której mowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu gminy na 2022 rok na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy