Reklama

Reklama

Gmina Adamów będzie zarządzać drogami powiatu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum redakcji

Gmina Adamów będzie zarządzać drogami powiatu - Zdjęcie główne

Od tego ronda w Adamowie rozpoczną się najważniejsze remonty dróg | foto Archiwum redakcji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie W Gminie Adamów zaplanowano w tym roku wiele remontów dróg.

Reklama

Gmina Adamów:  Zgodnie z decyzją rady powiatu łukowskiego Gminie Adamów powierzono zadanie zarządzania drogą powiatową Nr1359L Stanin-Krzywda-Adamów-Krzówka-dr.krajową nr 48 oraz drogą powiatowa nr Nr1358L Adamów- Zakępie-Hordzież. Chodzi o odcinki od skrzyżowania z drogą powiatową do końca zabudowań Adamowa oraz od Ronda Biskupa Mazura w kierunku Zakępia. Oznacza to ,że Gmina będzie mogła zrealizować zadanie inwestycyjne polegające na przebudowie drogi powiatowej Nr 1359L oraz drogi Nr 1358L na okres niezbędny do przeprowadzenia remontów w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji strategicznych. W grę wchodzi również przebudowa odcinka od Krzówki do Przytoczna. 

 
Decyzja ta zapadła na wniosek Wójta Gminy Adamów Karola Ponikowskiego. 
 
-Dla nas wszystkich droga od Krzówki do Przytoczna to też jest bardzo ważna droga, zwłaszcza w kontekście przebudów , które planujemy- skomentował wójt Karol Ponikowski- Przygotowujemy wnioski do programu Polski Ład i mamy nadzieje,że otrzymamy dofinansowanie. 
Przypomnimy,że jedna z większych inwestycji powiatu i gminy zaplanowanych na ten rok to budowa ronda w Konorzatce. Planowany jest również szereg remontów dróg na terenie gminy. Chodzi o odcinki Adamów -Zakępie- Hordzież; Hordzież-Wola Gułowska; Wola Gułowska-Dąbrówka; Dąbrówka -Krzówka. 

ms

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy