Wszystko to za sprawą innowacji pedagogicznej pt. „Warto być poliglotą” zainicjowanej przez nauczycieli języków obcych, Marlenę Traczyk i Ewelinę Witkowską.
Do założeń tej inicjatywy należy szerzenie idei różnorodności kulturowo-językowej oraz roli znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Ponadto, ma ona zachęcać i motywować uczniów do nauki i komunikacji w językach obcych oraz przełamania barier kulturowo-językowych.
W związku z tym, w Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza odbywają się warsztaty językowe, konkursy, prelekcje, debaty, lekcje i wykłady online z obcokrajowcami poprzez komunikatory internetowe. Koordynatorki innowacji zorganizowały również wieczorek kulinarny z kuchnią zagraniczną, wieczór z filmem anglojęzycznym, jak również przeprowadziły wraz z młodzieżą szkolną kreatywne lekcje języka angielskiego dla najmłodszych dzieci w szkołach podstawowych.
CZYTAJ TAKŻE:
Do najważniejszych wydarzeń innowacji należy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów okolicznych szkół podstawowych, który odbył się 26 października oraz wizyta przedstawicieli i zagranicznych studentów Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie na czele z dr Przemysławem Terejko – językoznawcą i wykładowcą tej uczelni. Podczas tej wizyty uczniowie wysłuchali wykładu nt. różnych wariantów języka angielskiego na świecie oraz prezentacji przybyłych z Birmy, Tajlandii, Lesotho, Nigerii, Ekwadoru i Rwandy studentów. Dzięki działaniom podczas trwania innowacji pedagogicznej „Warto być poliglotą” uczniowie są bardziej zaangażowani w proces uczenia się języków i zdobywają wiedzę w kreatywny sposób.
Relacja nadesłana przez Marlenę Traczyk, nauczyciela języka rosyjskiego i angielskiego w Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.