reklama
reklama

Film dla grup zorganizowanych „Raport Pileckiego” w Kinie Łuków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Film dla grup zorganizowanych „Raport Pileckiego” w Kinie Łuków - Zdjęcie główne

Materiały prasowe | foto Łukowski Ośrodek Kultury

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskieŁukowski Ośrodek Kultury zaprasza grupy zorganizowane ze szkół ponadpodstawowych oraz seniorów na film „Raport Pileckiego"
reklama

 Od września istnieje możliwość rezerwacji seansu dla grup (cena biletów dla grup szkolnych 13zł / pozostałe grupy 14zł) w Kinie Łuków. Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. To opowieść o polskim niezłomnym bohaterze XX wieku. Witold Pilecki to żołnierz, konspirator, działacz ruchu oporu, powstaniec warszawski i ochotnik do Auschwitz. Autor słynnego raportu, dokumentującego niebywałe okrucieństwo, jakiego doświadczyła ludzkość w niemieckim nazistowskim obozie zagłady Auschwitz. Według brytyjskiego historyka Michaela Foota był jedną z sześciu najodważniejszych postaci walczących w II wojnie światowej. W 2013r. został pośmiertnie awansowany do stopnia pułkownika. Zna go prawie cały świat, a tak słabo znany jest jeszcze w Polsce.
 
 
„Raport Pileckiego"
Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz;
Scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz;
Gatunek: biograficzny dramat wojenny;
Produkcja: Polska;
Premiera: 1 września 2023r. (Polska i świat);
Czas: 1 godz. 57 minut;
Kategoria wiekowa: od 15 lat.
 
Opis „Raport Pileckiego":
 
Żołnierz AK, rotmistrz Witold Pilecki z narażeniem życia celowo daje się aresztować, by zostać osadzonym w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Tam organizuje konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej, a po 947 dniach w obozowej niewoli i brawurowej ucieczce pisze raporty, w których podejmuje próbę informowania świata o Holokauście oraz innych zbrodniach. Następnie bierze udział w Powstaniu Warszawskim oraz walczy w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski zostaje aresztowany przez władze komunistyczne, bestialsko przesłuchiwany i pod pretekstem szpiegostwa skazany na śmierć. Podczas ostatniego widzenia z żoną powiedział: „Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono, Oświęcim to była igraszka". Skazano go na karę śmierci. Prezydent Bolesław Bierut nie zgodził się na ułaskawienie. Wyrok na rotmistrzu Pileckim wykonano 25 maja 1948r. w Warszawie.
 
Zwiastun „Raport Pileckiego"

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama