Reklama

Reklama

Dzisiaj sesja Rady Powiatu. Radni pochylą się na petycją w sprawie LGBT

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Dzisiaj sesja Rady Powiatu. Radni pochylą się na petycją w sprawie LGBT - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Chociaż Radni przyjęli uchwałę już trzy lata wciąż budzi ona kontrowersje

Reklama

W październiku 2019 roku Rada Powiatu Łukowskiego przyjęła uchwałę w sprawie „Przyjęcia stanowiska wyrażającego protest przeciw działaniom ukierunkowanym na promowanie ideologii ruchów LGBT”.

Projekt uchwały przekazała klubowi PiS Akcja Katolicka i wynika z niej,że wynika, że radni „deklarują stawanie w obronie szkoły i rodziny dążąc do jej ochrony przed rozpowszechniająca się ideologią sprzeczną z wartościami chrześcijańskimi”, nie godzą się „na wprowadzenie do polskiego systemu oświaty edukacji seksualnej w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia” oraz „na sprzeczne z prawem oraz dobrem dzieci instalowanie w szkołach funkcjonariuszy politycznej poprawności – tzw. latarników”.

W uchwale znalazł się również zapis, że radni „nie pozwalają na wywieranie administracyjnej presji na rzecz stosowania politycznej poprawności zwanej homopropagandą, w wybranych zawodach  (nauczyciele, naukowcy, przedsiębiorcy, prawnicy).

Do Rady Powiatu wpłynęła petycja, w której domaga się doprecyzowania treści uchwały i sugerująca ,że budzi ona zastrzeżenia co do zgodności z ogólnie przyjętymi normami społecznymi.

Póki co Rada Powiatu przedstawia stanowisko,że przyjęta uchwała nie jest uchwałą "anty LGBT". 

O jakim doprecyzowaniu mowa i czy radni przyjmą poprawki dowiemy się już dzisiaj.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy