Dziewięć medali KSW Łuków. Pawlikowski: Start możemy uznać za udany (zdjęcia)

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Informacje łukowskieOd 21 do 23 kwietnia w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów, Juniorów i Kadetów. W imprezie odbywającej się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu rywalizowało blisko 1000 zawodników. W formule kick light startowało 407 kadetów z 93 klubów. W rywalizacji seniorów i juniorów wzięło udział 555 zawodników z 97 klubów.

Łukowska sekcję kickboxingu KSW Łuków reprezentowało 13 zawodników. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego spisali się bardzo dobrze, zdobywając 9 medali tj. 4 srebrne i 5 brązowych.

Srebrne medale wywalczyli kadeci: Sebastian Czerski, Bartosz Daniluk, Maksymilian Kondracki oraz juniorka Dominika Kondracka, a brązowe kadeci: Borys Kaczorowski, Maciej Oponowicz, Mikołaj Prusinowski, Róża Zaniewicz oraz junior Jakub Bober. Poza strefą medalową znaleźli się tym razem kadeci: Julia Radomyska i Michał Kruczek oraz juniorzy: Kacper Wryk i Konrad Zaniewicz.

Walki odbywały się na sześciu planszach i stały na bardzo wysokim poziomie. - Start w jednym z największych pod względem ilości startujących krajowym turnieju kickboxingu możemy uznać za udany.

- Zdobyliśmy aż dziewięć medali, stoczyliśmy ponad 30 walk. Wszystkie były bardzo emocjonujące. Co prawda zabrakło złotego medalu ale i tak należy być zadowolonym z wyniku. Kilka walk przegraliśmy minimalnie, ale trzeba przyznać, że kilka pojedynków też minimalnie wygraliśmy - mówi Zenon Pawlikowski, szkoleniowiec KSW Łuków.

Wyjazd wspierany był przez burmistrza Łukowa przy dużym zaangażowaniu i wsparciu finansowym rodziców. Podziękowania należą się także sekundantom: Grzegorzowi Piotrowskiemu i Marcie Pawlikowskiej oraz rodzicom pełniącym opiekę nad najmłodszymi zawodnikami: Elżbiecie Czerskiej, Robertowi Kaczorowskiemu, Rafałowi Kondrackiemu oraz Michałowi Zaniewiczowi.