Reklama

Reklama

Burmistrz ogłosił żałobę w Łukowie. Dzisiaj 24 listopada- w dniu pogrzebu zamordowanej komornik

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz ogłosił żałobę w Łukowie. Dzisiaj 24 listopada- w dniu pogrzebu zamordowanej komornik - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Dzisiaj, w czwartek 24 listopada w Łukowie, w dniu pogrzebu zamordowanej komornik śp. Ewy Kochańskiej w Łukowie obowiązuje żałoba. W związku z powyższym polecone zostaje m.in. odwołanie bądź ograniczenie zaplanowanych w tym dniu wydarzeń o charakterze rozrywkowym.

Reklama

Władze miasta apelują o uczczenie pamięci Zmarłej, a także solidaryzują się i łączą w bólu z rodziną i bliskimi śp. Pani Komornik.

Burmistrz Piotr Płudowski wystosował komunikat potępiający zaistniałą na terenie miasta tragedię. Z treścią komunikatu można zapoznać się poniżej.

***

„Niniejszym listem żegnamy śp. Ewę Kochańską, tragicznie zmarłą Komornik Sądową przy Sądzie Rejonowym w Łukowie, której życie zostało brutalnie przerwane przez innego człowieka. Niewyobrażalna tragedia, do której doszło 18 listopada w naszym mieście, zasługuje na zdecydowaną reakcję odpowiednich organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Zasługuje też na społeczny sprzeciw, stanowczą dezaprobatę i nieodłączne potępienie.

Samorząd miejski w Łukowie jest głęboko poruszony zdarzeniami, do których doszło w momencie pełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariusza publicznego. Nasze myśli od momentu upowszechnienia tej tragicznej informacji przez środki masowego przekazu skupiają się na rodzinie i bliskich zmarłej, tym bardziej, że wśród nas są osoby znające prywatnie śp. Panią Komornik.

Nie mogąc pogodzić się ze śmiercią kobiety mającej przed sobą wiele planów zawodowych i życiowych, jesteśmy również wstrząśnięci pojawiającymi się nowymi, makabrycznymi doniesieniami medialnymi odsłaniającymi szczegóły zaistniałej tragedii. Wciąż nie możemy uwierzyć w poziom bestialstwa sprawcy, którego motywacją była jedynie chęć wyrządzenia krzywdy drugiemu człowiekowi. Brutalne morderstwo - którego ofiarą padła osoba będąca jedynie w złym miejscu i w złym czasie oraz niemająca nic wspólnego z napastnikiem - pozostanie na długo w naszej pamięci także dlatego, gdyż mogło spotkać każdą i każdego z nas, również podczas pełnienia obowiązków służbowych.

Dlatego też pragniemy wyartykułować nasz zdecydowany sprzeciw wobec zdarzeń, do których doszło niespełna tydzień temu w Łukowie. Łączymy się też w żałobie ze wszystkimi osobami, których poruszyła ta tragedia. Swój apel i komunikat kierujemy nie tylko do lokalnej społeczności, ale i wszystkich tych, którzy poprzez przekazy medialne usłyszeli o naszym mieście. Zapewniamy, że Łuków tworzą osoby cieszące się życiem, szanujące innych i życzące dobrze drugiemu człowiekowi.

W imieniu przedstawicieli samorządu miejskiego,

Piotr Płudowski

Burmistrz Miasta Łuków

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy