Reklama

Reklama

Budowlańcy wykopali podczas pracy 50 pocisków i kilkaset sztuk amunicji. Niebezpieczne znalezisko w gminie Adamów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Budowlańcy wykopali podczas pracy 50 pocisków i kilkaset sztuk amunicji. Niebezpieczne znalezisko w gminie Adamów   - Zdjęcie główne

Znalezione pociski przeciwpancerne i amunicja do karabinu | foto KPP w Łukowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Kilkaset sztuk amunicji i prawie 50 pocisków przeciwpancernych znaleźli na działce pracownicy budowlani. O pozostałościach pochodzących prawdopodobnie z czasów wojny mężczyźni powiadomili policjantów. Mundurowi zabezpieczyli teren i znalezisko, miejsce zostanie sprawdzone przez saperów.

Reklama

To kolejny przypadek, kiedy na terenie powiatu łukowskiego odnaleziono niebezpieczne pozostałości pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy naszego regionu odnajdują tego typu przedmioty podczas zwykłych prac ogródkowych, prac przy posesjach, czy też podczas pobytu w lesie.

 Tym razem niebezpieczne znalezisko przypadkowo odnaleźli w Lipinach pracownicy firmy budowlanej. Wczoraj mężczyźni powiadomili policjantów, że podczas prac ziemnych na działce budowalnej wykopali prawdopodobnie pozostałości z czasów wojny. Policjanci którzy pojechali we wskazane miejsce, po dokładnym sprawdzeniu znaleziska zabezpieczyli kilkaset sztuk amunicji do karabinów i prawie 50 pocisków przeciwpancernych. Całe znalezisko zostało zabezpieczone, a miejsce zostanie jeszcze dodatkowo skrupulatnie sprawdzone i przeszukane przez saperów.

 

 Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy