Reklama

Reklama

ŁUKÓW Bloki z mieszkaniami na wynajem staną przy ulicy Wileńskiej. W planach 60 mieszkań

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

ŁUKÓW Bloki z mieszkaniami na wynajem staną przy ulicy Wileńskiej. W planach 60 mieszkań - Zdjęcie główne

Bloki z mieszkaniami na wynajem w Łukowie powstaną na miejskich działkach położonych u zbiegu ulic Zagrodowej i Wileńskiej | foto Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW Bloki powstaną na działce o powierzchni ponad 4000 m2. Ten teren miasto Łuków przekazało aktem notarialnym spółce SIM Lubelskie, do której należy Łuków i 16 gmin Lubelszczyzny.

Reklama

Dwa bloki z 60 mieszkaniami dla osób posiadających ograniczone zdolności kredytowe mają zostać wybudowane na ul. Wileńskiej w Łukowie. To plan spółki SIM Lubelskie, do której należy także Miasto Łuków.

16 udziałowców

Spółka SIM Lubelskie powstała na początku 2022 r. Oprócz Łukowa tworzy ją 16 innych samorządów z województwa lubelskiego, tj. Chełm, Hrubieszów, Izbica, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Leśniowice, Międzyrzec Podlaski, Niemce, Opole Lubelskie, Ryki, Siennica Różana, Szczebrzeszyn, Terespol, Tomaszów Lubelski oraz Włodawa.

Celem działania spółki jest budowa  mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Wszystkie gminy wniosą do spółki nieruchomości - działki budowlane oraz pieniądze, jakie otrzymają z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Przekazanie działki

22 grudnia ubiegłego roku w Niemcach k/Lublina spotkali się przedstawiciele samorządów posiadających udziały w tej spółce. Burmistrz Łukowa podpisał akt notarialny przekazujący spółce miejską działkę pod budowę bloków. Oprócz wkładu Miasta w postaci nieruchomości przy ul. Wileńskiej, spółka zyska też ponad 2,3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Zgodę na złożenie wniosku o pozyskanie tej kwoty, w formie uchwały, wyrazili na grudniowej sesji członkowie Rady Miasta Łuków.

 Opracowanie dokumentacji

Na spotkaniu w Niemcach udziałowcy spółki SIM Lubelskie zaakceptowali plany jej działania na 2023 r. Zapoznali się z koncepcjami zagospodarowania terenów pod budowę bloków w poszczególnych samorządach. Teraz władze spółki mają przystąpić do opracowania dokumentacji projektowych na konkretne lokalizacje. Gdy formalności dobiegną końca, zaczną powstawać bloki z mieszkaniami na wynajem dla osób, które nie mają zdolności kredytowych.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy