Reklama

Reklama

Awaria gazociągu w Stoczku Łukowskim

Opublikowano:
Autor:

Awaria gazociągu w Stoczku Łukowskim  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie STOCZEK ŁUKOWSKI W czwartek 9 września o godz. 12:16 łukowska Straż Pożarna w Łukowie została zaalarmowana, że przy ul. gen. Dwernickiego w Stoczku Łukowskim został uszkodzony gazociąg średniego ciśnienia.

Reklama

Ulica Dwernickiego jest średnio uczęszczana, ale na czas pracy koparki była wyłączona z ruchu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów strażaków ochotników stwierdzono, że podczas prac ziemnych operator koparki uszkodził przyłącze gazociągu do budynku mieszkalnego. W wyniku uszkodzenia do atmosfery ulatniał się pod ciśnieniem gaz ziemny. Działania zastępów polegały na wyznaczeniu strefy niebezpiecznej, ewakuacji mieszkańców budynków zlokalizowanych w strefie – w sumie 10 osób, monitorowaniu strefy niebezpiecznej przy pomocy urządzeń pomiarowych – mierników wielogazowych oraz sprawieniu kurtyn wodnych w celu ograniczenia emisji gazu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Pogotowia Gazowego jego pracownicy zabezpieczyli uszkodzony gazociąg. Na miejscu zdarzenia interweniowały dwa zastępy z OSP Stoczek Łukowski, jeden zastęp z OSP Zgórznica, jeden zastęp z JRG Łuków, Dowódca JRG w Łukowie, Pogotowie Gazowe.  O godzinie 13:36 zastępy wróciły do koszar.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy