Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed upałami, które będą występować od czwartku do soboty.
Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie, ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12.00 w czwartek, 25 czerwca, do godziny 10.00 w sobotę, 27 czerwca. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80 proc.
Synoptycy prognozują, że temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wynosić od 29 do 31 stopni Celsjusza.
Także noce nie przyniosą większego ochłodzenia. Temperatura minimalna ma utrzymywać się na poziomie od 16 do 18 stopni Celsjusza.
Według meteorologów obecne ostrzeżenie może zostać przedłużone, a nawet podniesione do wyższego stopnia.
IMGW wskazuje, że temperatura przekraczająca 30 stopni Celsjusza utrzyma się co najmniej do poniedziałku.
W związku z prognozowanymi upałami pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu, ograniczeniu przebywania na słońcu w najgorętszych godzinach dnia oraz zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku dzieci, seniorów i osób przewlekle chorych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.