Reklama

Reklama

160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego na Ziemi Łukowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne

160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego na Ziemi Łukowskiej - Zdjęcie główne

160 rocznica Powstania Styczniowego będzie godnie uczczona | foto Muzeum Regionalne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie W 2023 roku przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Z tej okazji Muzeum Regionalne w Łukowie zaplanowało szereg działań mających na celu uczczenie tego wydarzenia.

Reklama

Celem jest popularyzacja wiedzy na temat Powstania ze szczególnym uwzględnieniem terenu Ziemi Łukowskiej. Muzeum zacznie od organizacji konferencji historycznej pt. ,,Marzenia o Niepodległej Polsce” - 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego na Ziemi Łukowskiej”. Konferencja odbędzie się 31 stycznia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie o 12.30.

Swoje referaty wygłoszą m.in. znani łukowscy regionaliści: Michał Mojski: ,,Ziemia Łukowska w walce o wyzwolenie Polaków na tle wydarzeń Powstania Styczniowego" oraz dr Marcin Gomółka: „Bitwy i potyczki Powstania Styczniowego na terenie Ziemi Łukowskiej”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa planszowa pt. ,,W mundurze i w sutannie” - o ks. Stanisławie Brzósce pochodząca ze zbiorów Muzeum Historii i Tradycji Waldemara Kosieradzkiego w Łosicach. Patronat honorowy nad konferencją objął Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

Kolejnym zadaniem będzie ogłoszenie konkursu fotograficznego pt. „Miejsca pamięci związane z Powstaniem Styczniowym na Ziemi Łukowskiej” skierowanego do dzieci i młodzieży. Wszystkie zdjęcia będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w gmachu łukowskiego muzeum. Zamierzamy również przygotować i wydać publikację, która będzie zawierać zdjęcia oraz opisy miejsc związanych z Powstaniem w naszym regionie. Wszystkie te działania realizujemy w ramach programu dotacyjnego Biura „Niepodległa” pt. Powstanie styczniowe 1863-1864. Partnerami zadania są TPZŁ i I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach.

Projekt „Marzenia o niepodległej Polsce” - 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego na Ziemi Łukowskiej dofinansowano ze środków Biura ,,NIEPODLEGŁA” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-64”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy