reklama
reklama

16 Kół Gospodyń Wiejskich, kościół ze słomy. Dożynki gminy Stoczek Łukowski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskiePotrawy z aż 16 stoisk mogli spróbować goście, którzy przyjechali na dożynki gminy Stoczek Łukowski w Starych Kobiałkach. Największą atrakcją była dekoracja kościoła Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim.
reklama

W tym roku dożynki gminy Stoczek Łukowski odbyły się w Starych Kobiałkach. Uroczystą Mszę Świętą koncelebrowali ks. Sławomir Sulej z Parafii WNMP w Stoczku Łukowskim oraz ks. Krzysztof Chaciński z Parafii Chrystusa Króla w Jedlance.

Podczas oficjalnej część dożynek nastąpiło symboliczne przekazanie chleba przez starostów, czyli Ewę i Krzysztofa Rosów na ręce Witolda Dadacza - przewodniczącego Rady Gminy oraz Marka Czuba - wójta Gminy Stoczek Łukowski.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowały się m.in. zespoły Ojra, Kobierzec oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Późnym wieczorem na scenie pojawiły się zespoły N.Ł.N. oraz Five Squad, a zabawę taneczną zagwarantował zespół Plus.

Tym, co wyróżniało te dożynki, było to, że aż 16 KGW przygotowało wieńce dożynkowe. Każde z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowało również swoje stoisko, przy którym można było spróbować wielu smakołyków

reklama

- Jesteśmy wierne ziemniakowi, który od dawien dawna gości na naszych stołach. My dziś serwujemy ziemniaka kręconego, jest to taka współczesna forma tej potrawy. Mamy również roladki z ciasta naleśnikowego, ziemniakiem prażonym, cebulką i okrasą. Do tego mamy również krokiety z kapustą i grzybami, bigos z grzybami i z mięsem - opowiada Renata Kozyra-Wojtasik, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Guzówce.

- U nas na stoisku najlepiej sprzedają się bułeczki, jagodzianki, ciasto, nalewki, chleb ze smalcem - opowiada Joanna Guzek, przewodnicząca KGW w Toczyskach.

Niezwykłą atrakcją była makieta kościoła Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim. Jak opowiada nam dyrektorka GBP w Starych Kobiałkach i pomysłodawczyni powstania makiety Iwona Brodzik dekoracja powstała w dość nietypowy sposób - Pierwowzór repliki powstał z rolek papieru. Wiadomo bela słomy jest okrągła rolka papieru też - opowiada dyrektorka biblioteki. - Później to się bardzo szybko potoczyło. Panowie, w bardzo sprawny sposób się zaangażowali w budowę. Nawet zdarzało się, że odrzucali moje pomysły, bo były zbyt mało profesjonalne - śmieje się Iwona Brodzik. Prace trwały od poniedziałku 21 sierpnia i udało się je zakończyć tuż przed dożynkami.

reklama

Pomysłodawczyni nie ukrywała swojej dumy. Zachwyceni dekoracją byli również goście dożynek.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama