Szczepionka umieszczona we wnętrzu przynęty, w kształcie krążka lub kwadratu, koloru brunatno-zielonego o zapachu rybnym będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Zrzuty oraz wyłożenie ręczne nie obejmują zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych.
Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tej z zapachem człowieka. Szczepionka uodparnia wyłącznie lisy. Każdy, kto miałby styczność ze szczepionką powinien skontaktować się z lekarzem medycyny.
Należy także zwrócić uwagę na domowe czworonogi – w trakcie szczepień oraz 14 dni po zakończeniu akcji podczas spacerów trzymać zwierzęta na smyczy, aby nie zjadły szczepionki lub nie zostawiły obcego zapachu. Ewentualny kontakt z preparatem należy zgłosić lekarzowi weterynarii.
Lis jest zwierzęciem wolno żyjącym, najbardziej podatnym na zakażenie wirusem wścieklizny. Regularne szczepienia zmniejszają ryzyko zachorowań.
Akcja szczepienia lisów wolno żyjących jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.