Czym kierować się przy wyborze sejfu do domu?
Wybór sejfu do domu jest zależny od naszych osobistych potrzeb. Możesz go wybrać w zależności od tego, co będziesz w nim przechowywać. Jeśli ma to być coś drobnego, jak biżuteria, sprawdzi się niewielki sejf o szerokości kilkudziesięciu centymetrów. W sytuacji, gdzie posiadasz broń, dobrą inwestycją okaże się kuloodporny sejf na broń - w końcu jest on niezbędny, jeśli posiadasz w domu broń krótką, długą oraz amunicję.
Dla większego bezpieczeństwa wybierz model przeznaczony do montażu we wnęce meblowej lub w ścianie. W tym przypadku będziesz mieć do czynienia z większym, ale stabilniejszym sejfem do przechowywania większej liczby dóbr materialnych. Jeśli ten aspekt nie jest dla Ciebie najważniejszy, bo np. Twoje rzeczy mają jedynie niewielką wartość sentymentalną, rozważ sejf wolnostojący.
Znaczenie ma również rodzaj zastosowanego zamka. Największy stopień bezpieczeństwa gwarantuje połączenie kilku zamków. Zwykle sejfy w podstawowej wersji posiadają zamek kluczowy. W nowocześniejszych modelach znajdziesz zamek elektroniczny z dodatkowym rejestrem zdarzeń, który da Ci do zrozumienia, czy ktoś nieautoryzowany próbował uzyskać dostęp do kosztowności. Połączenie obu rozwiązań stanowi najskuteczniejszą ochronę przed nieproszonymi gośćmi.
Jak sprawdzić czy sejf wytrzyma włamanie? Klasa sejfu to jeden z czynników, które nam o tym powiedzą. Sprawdź czy dany model posiada certyfikat i jaką klasą jest oznaczony. Najpopularniejsze klasy to S1, S2, 0, I, II, III, IV. Więcej informacji na temat tego, co oznaczają poszczególne z nich, poznasz na stronie sejfexpert.pl/
Rozważ sejfy o specjalnym przeznaczeniu - wodo i ognioodporne
Specjalne warunki lub duża ilość kosztowności powinny być traktowane w specjalny sposób. Nigdy nie wiadomo, czego możemy się spodziewać, dlatego w niektórych przypadkach dobrym pomysłem będzie rozważyć model odporny na pożar lub zalanie wodą.
Rzeczy, które mogą ulec spaleniu, takie jak banknoty, zeznania podatkowe i dokumenty, powinny być przechowywane właśnie w takim rodzaju sejfie. Dobry model będzie wykonany z płyt gipsowych, które będą stanowiły podstawę zarówno jego obudowy, jak i drzwiczek. Aby mieć pewność, że wszystko przetrwa nieszczęśliwe zdarzenie, warto upewnić się, że produkt posiada odpowiedni certyfikat - zwracaj uwagę na takie oznaczenia jak PN-EN 1143-1 oraz PN-EN 14450 :2016.
Często zadawanym pytaniem przez klientów jest to, czy taki sejf jest droższy. Okazuje się, że taki produkt jest dostępny w podobnej cenie, co model nieprzystosowany do sytuacji ekstremalnych.
Pamiętaj o prawidłowej instalacji sejfu
Montaż czy umiejscowienie sejfu ma kluczowe znaczenie dla spełnienia jego funkcji. Jeśli chcesz, aby wszystko było bezpiecznie przechowywane, zainstaluj sejf w ścianie lub pod panelami podłogowymi z podwójnym zamkiem oraz podłączeniem do systemu alarmowego w domu. Dla osób, które nie mają aż tak wygórowanych potrzeb, instalacja pod łóżkiem lub montaż meblowy - bez podłączenia do systemu alarmowego - w zupełności powinny wystarczyć. Dla poszukujących kompaktowego rozwiązania, które zajmie mało miejsca, dobrym rozwiązaniem jest sejf ścienny, który można obudować lub zasłonić dla bezpieczeństwa.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.